W ZUS dostaną podwyżki? To nie jest czas na szastanie pieniędzmi – pisze pracownik ZUSu

ZUS w Chrzanowie ZUS w Chrzanowie

Do naszej redakcji napisał pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie. Uważa, że podwyżki, które planuje jego zakład – po 500 zł średnio „na głowę” to skandal. – Razi mnie brak uczciwości ze strony mojego pracodawcy wobec reszty społeczeństwa. Nadeszły ciężkie czasy dla wszystkich obywateli. Rozdawnictwo podwyżek, jest ciosem poniżej pasa dla przedsiębiorców, którzy teraz ledwo wiążą koniec z końcem – pisze mężczyzna.

List pracownika ZUS w Chrzanowie:

„Dzień dobry,

Piszę do Państwa z perspektywy szeregowego pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oddziale w Chrzanowie. Ostatnimi czasy bardzo razi mnie brak uczciwości ze strony mojego pracodawcy wobec reszty społeczeństwa.

Nadeszły ciężkie czasy dla wszystkich obywateli. Rozdawnictwo podwyżek, horrendalnie wysokich w przypadku Dyrekcji (muszę wspomnieć, że nasza Dyrekcja pobiera podwójne pensje dyrektorskie – w I Oddziale ZUS w Warszawie oraz w tutejszym Oddziale) i Kierownictwa jest ciosem poniżej pasa dla przedsiębiorców, którzy teraz ledwo wiążą koniec z końcem. Ostatnio wyszły na jaw maile, które jednoznacznie sugerowały, aby pracownicy pozostali dyskretni w temacie podwyżek. Niestety reakcja społeczeństwa nie pomogła – decyzja o podwyżkach już zapadła, jednak zmowa milczenia narosła jeszcze bardziej. Zakazano nam o nich mówić, informacje zwykle są przekazywane na wydziałowych spotkaniach. W mojej rodzinie i wśród znajomych jest jednak mnóstwo osób prowadzących działalność, dlatego nie potrafię milczeć, ale z uwagi na mobbing, nie mogę pozwolić sobie na wyrażanie otwarcie swojego zdania. Na każdego pracownika na najniższym stanowisku przypada średnio do 500 zł podwyżki (teoretycznie jest to podwyżka uznaniowa), pracowników ZUS jest 40 tysięcy. Wystarczy policzyć o jakie ogromne kwoty chodzi. Myślę, że afera rozeszła się po kościach, choć to nie do pomyślenia. Ludzie zasługują na prawdę, sprawa powinna zostać nagłośniona, a przedstawiciele ZUS muszą wyjaśnić dlaczego ukrywają te fakty przed obywatelami. Tymczasem serdecznie pozdrawiam i życzę udanego wieczoru.

Pracownik jednostki ZUS w Chrzanowie”

List od anonimowego pracownika ZUS opublikowaliśmy w całości. Oddział ZUS w Chrzanowie obejmuje też filie w Olkuszu, Oświęcimiu i Wadowicach.

Za: Gazeta Krakowska.pl

Dodaj komentarz