W Trójmieście branża rozrywkowa protestuje przeciwko arogancji władzy

W trójmiejskich lokalach odbyły się protesty wobec „arogancji władzy i braku wsparcia firm i instytucji” z branży rozrywkowej            

Koronawirusy były, są i będą, a walka z nimi to przysłowiowa walka z wiatrakami. Zamiast skupić się więc na jedynie słusznej strategii wzmacniania odporności społeczeństwa i zaniechać jego straszenia oraz odbierania nadziei na przeżycie wielu przedsiębiorcom oraz ich pracownikom, nasi rodzimi bohaterowie wydają ogromne kwoty na idiotyczne testowanie, które o niczym nie świadczy i na zasiłki dla izolowanych na masową skalę ludzi … zdrowych. Dla naprawdę chorych, publicznych środków już po prostu nie starczy!                

Jeśli absurdalne nakazy i zakazy, w których umiaru poitycy nie mają, nie dobiją w ciągu najbliższych miesięcy wielu branż polskiej gospodarki, to zrobi to coraz bardziej postępująca wstrzemięźliwość wielu wystraszonych, ogłupionych obywateli, którym wmówiono, że sytuacja jest inna niż dotąd!!! Żyli sobie spokojnie wśród całej rzeszy wirusów(w tym koronawirusów), bakterii i grzybów, kichali, prychali często zapadali na poważniejsze infekcje oddechowe i oczywiście umierali, ale nikt wtedy nie robił im wody z mózgu!            

Jak donosi portal trojmiasto.pl trójmiejska branża rozrywkowa widząc co się dzieje i przewidując jakie jeszcze obostrzenia nałoży (miotający się w bezsilności rząd) postanowiła zjednoczyć swoje siły w walce o przetrwanie. Przedstawiciele trójmiejskich klubów zorganizowali 10 października w kilku lokalach jednocześnie akcję protestacyjną domagając się od rządu odpowiedniego wsparcia dla zagrożonej branży.        

To kolejny krok zaniepokojonych o swój byt pomorskich przedsiębiorców z branży rozrywkowej po ogólnopolskiej akcji protestacyjnej sopockich klubokawiarni w mediach społecznościowych pod wielce wymownym hasłem ,,Ostatnie tango w Polsce”, która zdobywa coraz większy zasięg w całym kraju.           

Ludzie związani z rozrywką, kulturą i gastronomią pozbawieni od kilku miesięcy możliwości pełnego działania, a zanosi się, że lada moment znowu całkowicie, postanowili dłużej nie czekać. Zaapelowli do rządu o podjęcie rękawicy i zajęcie stanowiska w sprawie pomocy upadającemu sektorowi jak i rozsądnego wprowadzania nieuniknionych według nich w obecnej sytuacji obostrzeń:       

       
,,Chcemy zdecydowanie zaprotestować przeciwko wprowadzaniu tych obostrzeń kosztem ludzi, naszych firm, naszych pracowników i współpracowników”

(wypowiedź Radomira Szumełdy z klubu Atelier). 

            
 Na konferencji zapowiadającej sobotnią akcję protestacyjną został wygłoszony również poruszający manifest do klientów klubów, pubów, galerii, teatrów czy agencji artystycznych, które towarzyszą im w każdym momencie ich życia zakończony pytaniem: ,,A gdzie jesteś, kiedy to ja potrzebuję ciebie?”.      

Bez pomocy klientów i przyjaciół przetrwanie nadchodzącego kryzysu nie będzie możliwe. Ale najwięcej mogą i powinni zrobić politycy. Przedstawiciele trójmiejskiej branży rozrywkowej żądają od rządu takich form pomocy, które skutecznie zapobiegną utracie płynności finansowej firm i konieczności zwalniania pracowników, m.in. tymczasowego zwolnienia z danin na rzecz skarbu państwa (dotyczy składek do ZUS i podatku dochodowego od wynagrodzeń) oraz obniżenia podatku VAT na świadczone przez nich usługi do 5 procent.         

Wśród wielu opinii pod materiałem źródłowym znalazł się tylko jeden komentarz człowieka głębiej analizującego wydarzenia w kraju. Internauta (ikabg) zauważył coś, czego nie są w stanie dojrzeć zmanipulowani i w tym wypadku pełni jadu do właścicieli klubów i pubów obywatele:                  

,,Jeszcze 3 miesiace zamordyzmu i nie będzie co zbierać…. ludzie faktycznie będą umierać na ulicy ale z powodu zawałów, nieleczonych nowotworów, przekładanych zabiegów…. i totalnie zdezorganizowanej, sparaliżowanej służby zdrowia…. bedzie bieda jakiej nie widziano od drugiej wojny światowej… brak pracy, wzrost przestępczości… ludzkie tragedie…. gospodarka się sypie…. dziękujemy wam wielmożni rządzący….”.       

Opracowanie BC 

Źródła:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz