W Świebodzinie mimo koronakryzysu szykują się wielkie wpływy do kasy miasta

Z powodu koronawirusowej terapii uniku, wielki kryzys gospodarczy wisi w powietrzu i szykuje się bezrobocie, które pobije wszelkie rekordy ostatnich dekad, ale jak się okazuje być może nie w regionie lubuskim. Tutaj firmy, pomimo utrzymywania kraju przez polityków w sidłach tzw. pandemii, inwestują i tworzą nowe miejsca pracy.             

Jak donosi portal miedzyrzecz.naszemiasto.pl firma Panattoni Europe dla chcącego na razie pozostać anonimowym inwestora, buduje w Świebodzinie gigantyczny, jeden z największych w naszym kraju, obiekt logistyczno-magazynowy, który może w przyszłości dać zatrudnienie nawet blisko 2,5 tys. mieszkańcom.              

Zakończenie budowy obiektu, który będzie zajmował powierzchnię ponad … 50 tys. metrów kwadratowych przewidziano za około pół roku, więc mieszkańcy Świebodzina i okolic choć nie wiedzą jeszcze kto i po co, mają przed sobą, w przeciwieństwie do reszty obywateli kraju, jakiekolwiek perspektywy znalezienia pracy, co za moment może być porównywalne z wygraną w totka, a burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki na myśl o wielkim zastrzyku gotówki do kasy miasta zaciera z zadowolenia ręce:             ,

,Z szacunkowych wyliczeń wynika, że pracę może tam znaleźć 2400 osób, zaś wpływy z podatków, biorąc pod uwagę powierzchnię, mogą wynieść nawet 5 milionów złotych”.          

A 5 mln zł to dla Świebodzina, jak czytamy w portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl, aż jedna trzecia tego, co według prognoz ma wpłynąć do budżetu miasta w przyszłym roku z podatków od nieruchomości od osob prawnych. Być może więc mieszkańcy innych regionów Polski pomyślą o tej gigantycznej inwestycji z zazdrością, a świebodziński samorząd nie będzie w przyszłym, ani następnym roku zmuszony do … gaszenia świateł.            

Opracowanie BC 
Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz