W Sanoku powstaje Centrum Symulacji Medycznej.

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku będzie miała nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. To największa inwestycja w blisko 20-letniej historii uczelni, opiewająca na około 35 milionów złotych.

Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku wyposażone będzie w kilkanaście innowacyjnych sal, m.in.: salę szpitalnego oddziału ratunkowego, opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, pracownie biochemii i mikrobiologii, czy anatomii i fizjologii. Obiekt będzie także posiadał zaplecze hotelowe.

W odpowiednio zaaranżowanych warunkach, przy wykorzystaniu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne zdobędą praktyczne umiejętności zawodowe.

– Obecnie zakończyły się już prace przy stanie surowym parteru – tłumaczy Arkadiusz Sabat, kierownik do spraw gospodarczych Uczelni Państwowej w Sanoku. – Wykonane są już fundamenty, szkielet żelbetonowy oraz ścianki zewnętrzne i wewnętrzne. Konieczne są jeszcze prace przy stropie nad parterem. Pracownicy przystąpili także do prac zbrojarskich słupów pierwszego pietra, wykonali przyłącza wodno-kanalizacyjne i telekomunikacyjne. Wartość prac przekroczyła dwa miliony złotych.

Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku.

Przetarg na budowę Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku wygrało konsorcjum trzech firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie, ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. z siedzibą w Rzeszowie oraz GEO-EKO Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku.

Za: Nowiny24, Foto: Artur Mycio

Get involved!

Comments

No comments yet