W Oleśnicy oddano do użytkowania nową drogę dla rowerów i pieszych

Miłośnikom jednośladów i pieszym oddano do użytkowania nowy ciąg pieszo – rowerowy przebiegający ulicami Krzywoustego i Motoryzacyjną.

Gospodarzem inwestycji była Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Jaki zakres prac zrealizowano? Nawierzchnia bitumiczna, nowe oznakowanie pionowe i poziome, oświetlenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów.

Wykonawcą robót była firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic, a koszty prac wynoszą 390 tysięcy złotych. Pomimo tego, że inwestycja częściowo obejmuje drogę wojewódzką, to w całości finansuje ją Gmina Miasto Oleśnica.

W sąsiedztwie rozpoczną się też prace związane z budową przejścia pieszo – rowerowego na przejeździe kolejowym na ul. Krzywoustego. Nastąpi to się już w najbliższy wtorek, 14 lipca. Do połowy sierpnia ruch na drodze będzie odbywał się normalnie. 

Później na okres jednego tygodnia planowane jest jego zamknięcie, gdyż na przejeździe wymieniane będą szyny i podkłady kolejowe. Objazd prowadzony będzie ulicą Wileńską i dalej przez Bogusławice, Wyszogród i Nowoszyce. Zakończenie inwestycji planowane jest do 30 października br.

Dodaj komentarz