W Oleśnicy działa już system rowerów miejskich

Od dzisiaj, 15 lipca w Oleśnicy można wypożyczać rowery miejskie na 8 stacjach. W tym roku jest na nich więcej rowerów, w tym rowery dla dzieci.

W ramach systemu będzie można skorzystać z 50 rowerów dla osób dorosłych (o 10 więcej niż w zeszłym roku) oraz z 4 rowerów dla dzieci, co jest dodatkową ofertą w tym roku. Do obsługi jednośladów funkcjonuje w mieście 6 dotychczasowych stacji (Wrocławska – Bank, Rynek – Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, Stawy miejskie/Atol) oraz 2 stacje w nowych lokalizacjach (SP 8 – Parking, Wileńska – Krzywa).

System będzie obsługiwany przez specjalnie stworzoną stronę internetową www.olbike.pl oraz aplikację mobilną „Roovee” na telefon z systemem operacyjnym Android i iOS, umożliwiającą m.in. wypożyczenie i zwrot roweru oraz dokonania płatności. Ceny pozostaną takie same jak w poprzedniej edycji.

Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 8 punktów w mieście – system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę.

Jest tylko jedna różnica – przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł, w ubiegłym roku było to 3 zł. Cennik oraz regulamin korzystania z rowerów jest dostępny na stronie www.olbike.pl.

System obsługuje konsorcjum firm: Orange Polska S.A. i Roovee S.A. W ubiegłym roku był uruchomiony pilotażowo. Spodobał się mieszkańcom, dlatego miasto podpisało umowę na 3 lata. W tym roku będzie można korzystać z rowerów do 2 listopada, a w przyszłym – od 1 kwietnia do 2 listopada.

Dodaj komentarz