W Koszalinie ruszyła 6. edycja konkursu ,,Firma na Start”

Do 19 października można zgłosić w Koszalinie drogą elektroniczną swój pomysł na nietuzinkowy biznes. Mimo koronakryzysu ruszyła kolejna edycja konkursu na dofinansowanie najciekawszych projektów przyszłych koszalińskich przedsiębiorców.         

       
Jak czytamy w portalu koszalin.naszemiasto.pl tegoroczna edycja przewiduje nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy biznesplan sporządzony przez dorosłych, którzy nie ukończyli 35. roku życia oraz autorstwa uczniów szkół średnich. Dla uczestników konkursu zaplanowano również ciekawe szkolenia biznesowe, które poprowadzi jeden z partnerów projektu Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie.     

        
Nagroda główna to aż 30 tys. zł na rozkręcenie własnego interesu, do tego przewidziano liczne nagrody dodatkowe, a w kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych w tym roku również zostanie przyznana nagroda pieniężna, do wygrania jest 4 tys. zł.            

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko mieszkańców, którzy chcieliby założyć innowacyjną na rynku firmę i nie mają na to środków, ale również partnerów projektu, których liczba na przestrzeni kilku lat zwiększyła się z sześciu w I edycji do imponującej piętnastki w tegorocznej. Dzięki temu z roku na rok zwiększa się pula nagród.             

Jak donosi portal koszalin.naszemiasto.pl laureat 6.edycji oprócz pieniężnej nagrody głównej otrzyma m.in. na okres 6 miesięcy pomieszczenie biurowe w Parku Technologicznym oraz obsługę księgową, bezpłatną możliwość realizacji filmu reklamowego oraz udziału w wybranych studiach podyplomowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej i roczne darmowe członkostwo w Koszalińskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej.                  

Jakby tego było mało to do powyższego pakietu dochodzą jeszcze urządzenia przydatne w prowadzeniu firmy takie jak tablet i drukarko-kopiarka. Laureat w kategorii konkursu dla uczniów oprócz 4 tys. zł otrzyma robota programowalnego. Przewidziano również rzeczowe nagrody za zajęcie 2 i 3 miejsca, będą to smartfon i tablet.           

Ocena zgłoszonych biznesplanów pod względem oryginalności pomysłu jak i rokowań przedsiębiorstwa na przyszłość oraz rozmowy z ich autorami rozpoczną się 16 listopada. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu zaplanowano na 15 grudnia.                 

Warto dodać, że laureatami poprzednich edycji konkursu są koszalinianie, których firmy są znane i uznane, i to nie tylko na rynku lokalnym. Wystarczy wymienić Arkadiusza Patera twórcy firmy JART Studio, który postawił na produkcję filmów historycznych czy Michała Krasnostawskiego, który stworzył markę M. Kos znaną wielu użytkownikom odzieży sportowej.               

Opracowanie BC      

Źródło:      https://koszalin.naszemiasto.pl/nowa-edycja-konkursu-firma-na-start-ruszyl-nabor-projektow/ar/c1-7921193

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Dodaj komentarz