W Gdańsku szykują się nowe miejsca pracy

Pomorze jest uznawane przez obcy kapitał za miejsce bardzo przyjazne inwestycjom. Jak się okazuje zagraniczni inwestorzy doceniają w regionie niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz duże możliwości pracowników produkcyjnych. Jak donosi portal trojmiasto.pl kolejna firma stawiająca na nowoczesne technologie zamierza zagościć na dłużej na polskiej ziemi i rozkręcić bardziej swoją działalność, co nie jest bez znaczenia kiedy cały świat z powodu histerii rządzących ogarnął kryzys gospodarczy.           

Chodzi o obecną w Polsce od trzech lat szwedzką firmę Northvolt założoną przez byłego wiceprezesa Tesla Motors Petera Carlssona, której tak się spodobało w naszym kraju, że zamierza zainwestować 200 mln dolarów w budowę fabryki systemów magazynowania energii oraz nowoczesnego ośrodka badawczego stawiając na ścisłą współpracę z Politechniką Gdańską. W związku z tym projektem Pomorze zyska wkrótce przynajmniej 500 nowych miejsc pracy, a może ich być w przyszłości znacznie więcej.                           

Według planów nowa fabryka o powierzchni 50 tys. m. kw., która powstanie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej rozpocznie produkcję ogniw akumulatorowych oraz montaż nowoczesnych systemów magazynowania energii już w 2022 roku. Początek prac inwestycyjnych przewidziano już jesienią tego roku. Według członka zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grzegorza Słomkowskiego to może być niezła zachęta dla następnych inwestorów: ,,Dzięki kolejnym inwestycjom dużych graczy przyciągamy kolejnych do naszego kraju”.         

Jak czytamy w portalu mojanorwegia.pl szwedzkie przedsiębiorstwo Northvolt nie jest jedynym, które ostatnio obrało pełną parą kierunek na Gdańsk. Duńska firma Maersk Drilling świadcząca usługi w zakresie odwiertów głębinowych, która od 2019 roku posiada oddział w Gdańsku zajmujący się kompleksową obsługą operatora w zakresie ,,administracji, koordynacji procesów HR, łańcucha dostaw oraz usług informatycznych” również doceniła pomorski potencjał i zamierza przenieść do Gdańska część dotychczasowych miejsc pracy ze Stavanger w Norwegii gdzie posiada platformy wiertnicze. Chodzi o kilkadziesiąt stanowisk pracy biurowej.          

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz