W gdańskiej spółce Naftoport szykuje się zmiana prezesa. Internauci spodziewają się Nikodema Dyzmy

Na początku września rozpoczną się przesłuchania wytypowanych najlepszych kandydatów do zarządzania spółką Naftoport, która zajmuje się przeładunkami ropy naftowej i produktów naftowych w Porcie Gdańskim.               

A jest nad czym trzymać pieczę, bo jak czytamy w portalu m.trojmiasto.pl:            

,,Spółka stanowi istotny element logistyki dostaw ropy dla polskich i niemieckich rafinerii oraz jej tranzytu, a także lądowo-morskiego przeładunku produktów naftowych. Infrastruktura terminalu przeładunkowego Naftoportu obejmuje pięć stanowisk przeładunkowych o potencjale przekraczającym 44 mln ton paliw płynnych rocznie”.             

Spółka dopiero prowadzi nabór zgłoszeń do konkursu, a już sprawa wzbudziła wiele dyskusji w sieci, dotyczących jej nowego prezesa. I chyba po niedawnym kontrowersyjnym obsadzeniu na stanowisku prezesa Lotos Oil człowieka mającego niewiele wspólnego z branżą, nie ma się czemu dziwić, szczególnie jak popatrzymy na rozkład udziałów w spółce, która należy do grupy kapitałowej Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych PERN (66,66 proc. akcji), PKN Orlen (17,95 proc.), Grupa Lotos (8,97 proc.), Port Północny (3,85 proc.), Skarb Państwa (1 proc.) i  J&S (1 proc.).           

Od listopada 2017 roku do tej pory funkcję prezesa Naftoportu pełni absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz studiów podyplomowych w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Akademii Obrony Narodowej i na Politechnice Gdańskiej, Andrzej Brzózka, który jest wielkim optymistą jeśli chodzi o przyszłość spółki.                   

Co ciekawe w tym przypadku powierzenie tak odpowiedzialnego stanowiska nie było przypadkowe, przed objęciem szefostwa w spółce zajmował stanowisko wiceprezesa, a wcześniej był jej pracownikiem. Portal gospodarkamorska.pl zamieścił w marcu tego roku rozmowę z Andrzejem Brzózką m.in. na temat roli Naftoportu w bezpieczeństwie energetycznym Polski:              

https://www.gospodarkamorska.pl/porty-transport-rok-2019-byl-historyczny-dla-naftoportu-wywiad-z-prezesem-spolki-andrzejem-brzozka-47958

Drwin i kpin w komentarzach internautów na temat wyborów nowego prezesa nie brakuje. Jeden znich zgłosił kandydaturę… Nikodema Dyzmy.         

Nie da się ukryć, że jest coś w tych ironicznych komentarzach, niestety.               

Opracowanie BC 

Na podstawie m.trojmiasto.plhttps://m.trojmiasto.pl/biznes/Poszukiwany-nowy-prezes-Naftoportu-Ruszyl-konkurs-n147460.html

Obraz: Yanek

Dodaj komentarz