Ustka wyemitowała obligacje na realizację inwestycji miejskich

Obligacje wyemitowane przez miasto Ustka 21 lutego zadebiutowały pod koniec lutego na Rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – poinformował portal gp24.pl (https://gp24.pl/ustka-zadebiutowala-na-gieldzie-papierow-wartosciowych-w-warszawie/ar/c3-14810310). Miasto wprowadziło na rynek Catalyst obligacje o wartości 10 mln. złotych. W ten sposób planuje uzyskać środki na realizację zaplanowanych inwestycji miejskich w tym najważniejszej: transportowego węzła integracyjnego.

Podczas uroczystości debiutu w Sali Notowań w Centrum Giełdowym w Warszawie skarbnik Ustki Anna Łukaszewicz mówiła o proinwestycyjnym budżecie miasta. Zaprezentowała także filmy promocyjne, przedstawiające współpracę samorządu z przedsiębiorcami oraz działania promocyjno-kulturalne prowadzone przez miasto.

Poza aspektem finansowym wprowadzenie obligacji komunalnych na rynek Catalyst jest także formą promocji miasta. Dlatego na warszawskiej uroczystości był także obecny naczelnik promocji Miasta Ustka Włodzimierz Wolski.

Fotografia: http://www.slupczewski.pl , Michał Słupczewski – Fotografia Lotnicza

Dodaj komentarz