Wodnym rowerem po Brdzie

Przypominamy, że trwa nowy sezon wypożyczalni sprzętu wodnego prowadzonej przez Bydgoskie Centrum Sportu przy Torze Regatowym w Brdyujściu. Zakup sprzętu został sfinansowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów wodnych na Torze Regatowym Brdyujście otwarta została kilka lat temu. Do tego celu zakupiono ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zarówno sprzęt wodny jak i pomost. W ubiegłym roku z powodu pandemii Covid-19 wypożyczalnia była zamknięta. Tego lata znów można wypożyczyć sprzęt cieszący się sporym zainteresowaniem

Co można wypożyczyć?

Do dyspozycji jest 6 klasycznych rowerów wodnych, 1 rower z silnikiem spalinowym oraz 1 łódź motorowa. Dzięki nim można zobaczyć tę część miasta z zupełnie innej perspektywy.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Wypożyczenie jest nieodpłatne. Wystarczy podać swoje dane i zaakceptować regulamin. Dla każdej osoby wydawana jest  kamizelka asekuracyjna (w rozmiarach od 30 kg w górę). W specjalistyczne zabezpieczenia należy wyposażyć się osobiście.

Godziny otwarcia wypożyczalni

  • Poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00
  • Sobota – niedziela 9.00 – 19.00
  • Wypożyczalnia będzie zamknięta w weekendy, w których na Torze Regatowym odbywają się zawody sportowe ( 6-8 sierpnia, 11-12 września, 25-29 września)

Więcej szczegółów na stronie Bydgoskiego Centrum Sportu.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już blisko 200 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie www.bdgbo.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.

Źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wodnym-rowerem-po-brdzie/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz