Rejsy po Brdzie. Ruszamy z bydgoską atrakcją turystyczną!

7 maja odbędzie się pierwszy rejs bydgoskim tramwajem wodnym. To znakomita okazja do podziwiania naszego miasta z perspektywy rzeki Brdy. Obie linie tramwaju wodnego obsługiwane są statkami napędzanymi prądem ze słońca. Bilety można kupić przez Internet.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na bydgoskich wodach pojawił się pierwszy Słonecznik. Statek napędzany silnikiem elektrycznym pomieści 28 pasażerów, jednak ze względów bezpieczeństwa liczba pasażerów została ograniczona do 14. Początkowo będzie pływał jeden statek. Mamy jednak nadzieję, że po złagodzeniu obostrzeń będziemy mogli wykorzystać oba Słoneczniki. Chętni wodnych wycieczek mają do wyboru dwie malownicze trasy: Staromiejską i Słoneczną. Obie rozpoczynają się na przystanku przy Rybim Rynku.

Okres żeglugowy rozpocznie się w piątek 7 maja i potrwa do października. Aby nie martwić się o miejsce na pokładzie, bilety można kupić z wyprzedzeniem poprzez stronę internetową (link TUTAJ) lub w Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Batorego. Bilety w cenie 10 zł/ulgowy i 15 zł/normalny. Dzieci do lat 4 i osoby z niepełnosprawnościami do 21 roku życia mogą skorzystać z atrakcji bezpłatnie. W przypadku wolnych miejsc na pokładzie istnieje możliwość zakupu biletu u kapitana statku.

Linia Staromiejska
Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
Godziny rejsów  (mogą ulec zmianie): 10:30 | 13:00 | 16:00

Linia Słoneczna
W związku z zamknięciem szlaku żeglownego pod Trasą Uniwersytecką, do odwołania, trasa rejsów zostaje zmieniona – Rybi Rynek – Trasa Uniwersytecka – Wyspa Młyńska – Rybi Rynek. Zmieniony rejs trwa około 45 minut. Statek przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej, Wyspy Młyńskiej i Śluzy Miejskiej (bez śluzowania). Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne

Godziny rejsów (mogą ulec zmianie): 12:00 | 15:00 | 17:30

Rusza wypożyczalnia kajaków

W sobotę, 8 maja rusza wypożyczalnia kajaków na Wyspie Młyńskiej. W weekendy (sobota-niedziela) kajaki wypożyczymy w godzinach 10-19. W dni powszednie wypożyczalnia w Przystani Bydgoszcz będzie dostępna w godz. 15-19. Kajak 1-osobowy wypożyczymy za 18 zł za pierwszą godzinę i 15 zł za kolejną, a kajak 2-osobowy kosztuje 25 zł za pierwszą godzinę i 20 zł za kolejną.

W razie dodatkowych pytań: 52 585 96 01, 885 904 509 lub recepcja@przystanbydgoszcz.pl

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/rejsy-po-brdzie-ruszamy-z-bydgoska-atrakcja-tury/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz