Nowy punkt widokowy w Myślęcinku w rękach mieszkańców

W sobotę, 8 maja w Myślęcinku nie lada gratka dla społeczników i mieszkańców, którzy lubią brać sprawy w swoje ręce. Na górce nieopodal Ogrodu Botanicznego i stoku narciarskiego powstanie nowy punkt widokowy. Aby zachwycał spacerowiczów potrzebna jest pomoc w jego tworzeniu.

Punkt widokowy z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem największego w Polsce parku miejskiego. To tutaj mieszkańcy wybierają się na spacer, rower, rolki, czy bieganie.

Społeczna akcja tworzenia punktu widokowego rozpocznie się w sobotę, 8 maja o godz. 10.00 i potrwa maksymalnie do godziny 16. Pracownicy parku razem z harcerzami i wszystkimi chętnymi, przygotują punkt znajdujący się pomiędzy wejściem do Ogrodu Botanicznego przy ulicy Konnej, a stokiem narciarskim.

Wśród niezbędnych zadań są m.in. uformowanie terenu i nasadzenie nowej roślinności. Na dalszym etapie pracownicy Myślęcinka przygotują oznakowanie i pozostałą niezbędną infrastrukturę, by móc pośród natury cieszyć się przepięknym widokiem Bydgoszczy.

Każdy, kto chce przyłączyć się do prac, musi dotrzeć na Górkę Myślęcińską z własnymi narzędziami typu łopata czy szpadel, rękawiczkami i prowiantem. Wszelkie szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym TUTAJ.

Nowa rekreacja w Myślęcinku? Weź udział w konsultacjach społecznych

Przypominamy o trwających do 21 maja konsultacjach, w których mieszkańcy wybierają kolejność realizacji miejskich inwestycji w przyszłych latach. Wśród 15 propozycji nie brakuje zadań związanych z rozwojem Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Bydgoszczanie mogą oddać swój głos na budowę biegunarium i utworzenie kolejki wąskotorowej. Szczegółyna www.bydgoszcz.pl/wybieraMY 

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowy-punkt-widokowy-w-myslecinku-w-rekach-mieszka/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz