Bydgoska Karta Turysty

Uruchamiamy wirtualną Bydgoską Kartę Turysty. To projekt, który ma być ułatwieniem dla odwiedzających nasze miasto – kupując jeden bilet, masz bezpłatny wstęp do wielu miejsc! Pakiety zawierają także zniżki, np. w restauracjach czy instytucjach kultury. Zapraszamy do Bydgoszczy!

– Statystyki nie kłamią. Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz – również w celach turystycznych – zwiększała się. Oczywiście okres pandemii spowodował zaburzenie tej tendencji, ale wierzę, że niedługo wszystko wróci do normy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Ja się cieszę, bo dołączamy do nielicznego grona miast, które w ten sposób chcą zachęcić turystów do przyjazdu i ułatwić im życie – dodaje.

Bydgoska Karta Turysty to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, ułatwiając im to zwiedzanie. Pokazujemy, że można taniej i wygodniej. Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do wielu obiektów oraz pakiet zniżek.

Na razie wprowadzamy dwa pakiety:

PAKIET ZWIEDZANIE
Pakiet zwiedzanie zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych (obecnie 18 atrakcji), w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów), na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej, zabiegi spa w  hotelu Bohema, korzystanie z Wakeparku oraz zwiedzanie z przewodnikiem z visite.pl.

Cena takiego pakietu to:
24 h: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł
48 h: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł

PAKIET POWITALNY
Pakiet powitalny powstał z myślą o osobach korzystających z bydgoskiej bazy noclegowej. W 9 hotelach partnerskich otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: 1 bezpłatne wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie i zwiedzanie z visite.pl.– Karta turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą nosić przy sobie dodatkowego kawałka plastiku, wszystko jest w telefonie. Ale dzięki temu też będziemy wiedzieli jakie miejsca odwiedzają i wzrośnie nasza świadomość na temat tego, jak kształtuje się ten ruch turystyczny w Bydgoszczy – mówi dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak.

W projekcie współpracuje z nami obecnie 34 partnerów, ale lista wciąż jest otwarta. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do akcji, mogą napisać lub zadzwonić do Bydgoskiego Centrum Informacji w celu umówienia spotkania informacyjnego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://karta.visitbydgoszcz.pl/.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoska-karta-turysty/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz