Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ponownie liderem w innowacyjnych rozwiązaniach technicznych

Urząd Patentowy RP w 2019 roku przyznał podmiotom z województwa zachodniopomorskiego łącznie 128 patentów. Z tego aż … 121 zarejestrował ZUT.          

Jak donosi portal gs24.pl zgodnie z raportem Urzędu Patentowego RP daje to szczecińskiej uczelni pierwsze miejsce pod tym względem, nie tylko wśród polskich uczelni, ale wszystkich podmiotów, które opatentowały swoje wynalazki w 2019 roku w Polsce. ZUT wyprzedził w ilości zarejestrowanych  nowych rozwiązań Politechnikę Lubelską i Politechnikę Łódzką, które mają na swoim koncie odpowiednio 118 i 101 patentów.               
Co ciekawe uczelnia jest liderem zestawienia już drugi raz z rzędu, a nawet pobiła swój rekord z roku poprzedzającego. Dzięki rejestracji w 2018 roku 118 patentów wynalazków szczecińskich naukowców, ZUT uplasował się na drugiej pozycji pod względem innowacyjności w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020.          

Pracownicy naukowi szczecińskiej uczelni są dzięki temu beneficjentami wielu grantów przyznawanych na badania naukowe. Wynalazki opatentowane w 2019 roku przez ZUT dotyczyły jak czytamy w portalu uczelni zut.edu.pl m.in.:      
,,sposobów wytwarzania i modyfikowania różnych materiałów (np. taśm, katalizatorów, folii), konstrukcji mechanicznych w tym mieszadeł do procesów chemicznych, głowic do formowania betonu oraz metod badania materiałów”.            

Opracowanie BC  

Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz