Studenci ZUT w finale międzynarodowego konkursu „The Trail – wyobraź sobie branżę budowlaną przyszłości”

Wybrano zwycięski polski projekt międzynarodowego konkursu „The Trail – wyobraź sobie branżę budowlaną przyszłości”.          

Studenci z Wydziału Budownictwa i Architektury  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego dostali się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu „The Trail” organizowanego przez największą budowlaną firmę na świecie Vinci Construction. Celem tego organizowanego co dwa lata konkursu jest wyłonienie najlepszych studentów na wybranych uczelniach technicznych z całego świata.                

Czteroosobowy zespół szczecińskiej uczelni ZUT projektem Hybrid Earthship – samowystarczalnej ziemianki zbudowanej z opon, pokonał w półfinale dwie inne drużyny z Politechniki Warszawskiej, których projekty również uzyskały wysokie oceny  jury. Extensioners – dotyczący łatwych w montażu i demontażu modułowych, prefabrykowanych domów z materiałów ekologicznych oraz Social Hub – platforma do komunikacji pomiędzy obywatelem, wykonawcą, inwestorem i podmiotami zarządzającymi miastami.                   

Jak czytamy na portalu gs24.pl zwycięski polski projekt studentów ZUT, to nietypowy Earthship:             „Nowoczesna, hybrydowa konstrukcja szkieletowa z prefabrykowanymi ścianami zewnętrznymi i wysoko zaawansowanymi rozwiązaniami instalacyjnymi, pozwala na sterowanie i zarządzanie całym domem. To budynek w pełni przyjazny środowisku. Nawiązaniem do podstawowej idei Earthship jest przyjęte założenie, że minimum 70% materiałów do budowy budynku będzie pochodziło z surowców  recyklingowych”.                    

Światowy finał konkursu zaplanowany na 28 maja we Francji, z powodu epidemii zostanie przeprowadzony zdalnie przy wykorzystaniu transmisji telewizyjnej z siedziby zwycięskiego  francuskiego projektu Leonard. Profesjonalny film prezentujący na finałowej gali polski projekt pomoże studentom zrealizować  francuski start-up.   

                  
Studenci z całego świata rywalizują w ramach konkursu o praktyki, a nawet zatrudnienie w spółkach Vinci Construction w macierzystych krajach. Zwycięzcy będą mieli też możliwość zwiedzić największe budowy świata.                  

Na podstawie gs24.pl,   warbud.plhttps://gs24.pl/zut-pokonal-politechnike-warszawska-w-konkursie-z-zakresu-budownictwa/ar/c5-14907168
https://www.warbud.pl/pl/kariera/the-trail

Oprac. BC

Obraz S. Hermann & F. Richter z Pixabay

Dodaj komentarz