Serwis YouTube blokuje film o Powstaniu Warszawskim

Polscy harcerze aby uczcić minioną właśnie 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nakręcili film pt. ,,Kilka dni”, którym zamierzali podzielić się poprzez serwis YouTube. Niestety ten popularny serwis postanowił przeszkodzić w propagowaniu takich wartości jak ,,patriotyzm i odwaga”.             

Serwis internetowy YouTube poraz kolejny (nie)zadziwia stosując mocno zastanawiającą cenzurę publikowanych treści, szczególnie tych, które obnażają dla pewnych środowisk niewygodną prawdę. Tym razem chodzi o poruszający kilkuminutowy film o wymowie patriotycznej nakręcony przez harcerzy w hołdzie młodym Powstańcom Warszawy.            

Zachodzi pytanie czy rzeczywiście zablokowanie filmu, jak podaje serwis, spowodowane jest tym, że ,,narusza standardy społeczności” i zawiera treści ,,niebezpieczne i agresywne”, czy raczej chodzi o to, że nie daj Boże mógłby przyczynić się do wydobycia współczesnej młodzieży pozbawionej jakichkolwiek ideałów ze stanu, rozprzestrzeniającej się jak epidemia, gimbazy, a to już niektórym nie byłoby po ich myśli.              

Młodzi twórcy filmu są zaskoczeni zarówno blokadą jak i odmową ponownej publikacji treści po złożonej do serwisu w tej sprawie prośbie, mimo, że jak stwierdza kierowniczka produkcji filmu, Aniela Puścikowska w rozmowie z portalem wpolityce.pl ich intencje były czyste: 

          
,,Jest nam przykro, że popularny serwis, który chętnie ogląda młodzież nie chce propagować bliskich i ważnych dla nas wartości, jak patriotyzm, odwaga. (…)    

Publicysta ,,Do Rzeczy”, Rafał Ziemkiewicz tak skomentował sprawę na Twitterze:                  
,,Dziewczyny zrobiły coś wspaniałego, a @YouTube po raz kolejny pokazał się z najparszywszej korporacyjnej strony”.           

Internauci również zareagowali nie szczędząc serwisowi ostrej krytyki.                      

Może nadeszła już pora jak proponuje wielu użytkowników internetowej sieci na bojkot YouTube lub jeszcze bardziej rewolucyjne uznanie serwisu za niedozwolonego w Polsce z powodu naruszania standardów polskiej społeczności i zamieszczania szkodliwych dla narodu treści.           

Film do obejrzenia na Facebooku reżyserki Miry Lykosi Raghavachary lub na stronie:      
https://dorzeczy.pl/kraj/150521/harcerze-nakrecili-film-o-powstaniu-warszawskim-youtube-go-zablokowal-tresci-niebezpieczne-i-agresywne.html

Opracowanie BC 


Na podstawie dorzeczy.pl,  wpolityce.plhttps://www.google.pl/amp/s/www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/08/14/youtube-harcerze-powstanie-warszawskie-blokada-film-kilka-dni/amp/?espv=1

Obraz: kadr z filmu

Dodaj komentarz