Ruszają kolejne warsztaty z IBM

„Chmura w organizacjach – adaptacja technologii” to temat drugiego szkolenia online prowadzonego przez specjalistów z IBM Polska. Warsztaty dedykowane są poznańskim przedsiębiorcom i miłośnikom nowoczesnych technologii. Udział jest bezpłatny, wystarczy się zapisać.

Grafika. Czarny napis na białym tle: Akademia Plus Jeden. Chmura w organizacjacj - adaptacja technologii. - grafika artykułu
Szkolenie odbędzie się w środę, 4 listopada w godz. 17:30 – 19:30.

Miasto i IBM Polska w lipcu podpisały list intencyjny. Jednym z elementów współpracy między Poznaniem a gigantem branży informatycznej jest seria otwartych warsztatów. Zapisy na kolejne z nich właśnie wystartowały. Zajęcia poprowadzi Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

– Usługi w modelu chmury obliczeniowej są fundamentem współczesnych rozwiązań informatycznych. Chmura pozwala na szybkie budowanie i uruchamianie nowych funkcji biznesowych, skalowanie/rozbudowywanie systemów, korzystanie z mikroserwisów wielu dostawców i kontrolowanie kosztów w myśl zasady: płacisz tyle, ile zużywasz – mówi dyrektor Piotr Beńke. – W zależności od potrzeb, możliwości i ograniczeń budowane są rozwiązania korzystające z zasobów chmury prywatnej, publicznej, jak i hybrydowej. Coraz częściej w jednej organizacji stajemy przed wyzwaniem zarządzania środowiskami wielochmurowymi. Aby chmura była efektywna często konieczne są zmiany we wdrażających je organizacjach, przekształcając je w bardziej elastyczne i zwinne. Tym i innym zagadnieniom poświęcone będą najbliższe warsztaty – dodaje.

Zapisy prowadzone są pod adresem plusjeden@um.poznan.pl. Szkolenie odbędzie się przy pomocy aplikacji Cisco Webex w środę, 4 listopada w godz. 17:30 – 19:30. Link pozwalający dołączyć do sesji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników mailowo dzień przed szkoleniem.

Z wiedzy ekspertów z IBM będzie można skorzystać także podczas warsztatów „Blockchain – technologia nie tylko dla kryptowalut”. Szczegóły dotyczące szkolenia zostaną podane wkrótce. 

Cykl szkoleń online z ekspertami z IBM wystartował na początku października. Wtedy uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach pt. „Sztuczna inteligencja dla małych i dużych – dane współczesnym dobrem naturalnym”. 

Wydarzenie jest organizowane przy współpracy Miasta Poznań, IBM Polska i Przestrzeni pracy wspólnej +jeden.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/ruszaja-kolejne-warsztaty-z-ibm,154411.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz