Projekt mostu w Słupsku bez widoków na realizację

W 2015 roku zaprojektowano w Słupsku nowy, dwupoziomowy most nad Słupią, który powinien zastąpić mostek łączący dwa brzegi rzeki zgodnie z biegiem ulicy Leśnej, łączącej tutaj ulice: Arciszewskiego i Słoneczną. Dokumentacja projektowa kosztowała 400 tysięcy zł. Niestety, na razie nie widać szans na realizację tej bardzo potrzebnej miastu inwestycji – czytamy w portalu gp24.pl (https://gp24.pl/nowy-most-w-slupsku-zaprojektowany-i-niepotrzebny/ar/c1-14854613).

Jak informuje portal Słupskie Porozumienie Obywatelskie wystąpiło do władz miasta w ramach Dostępu do Informacji Publicznej z pytaniem o perspektywy doprowadzenia tej inwestycji do końca. Słupscy obywatele dociekali także, czy miasto wystąpiło o dofinansowanie z rządowego programu „Mosty dla regionów”.

W odpowiedzi urząd napisał, że „aktualnie nie są prowadzone działania związane z budową przedmiotowego mostu”, dodając także, że „Budowa wskazanego mostu zasadna jest w przypadku powstania połączenia na odcinku od ulicy Poznańskiej do ulicy Hubalczyków. Istniejący lokalny układ drogowy po obu stronach rzeki nie zapewni odpowiedniego wykorzystania nowej przeprawy w przypadku wybudowania samego mostu z drogami dojazdowymi. Na chwilę obecną nie została oszacowana wartość wybudowania niniejszego połączenia i Miasto nie występowało z wnioskami o pozyskanie środków na jego dofinansowanie”.

Cytowany przez portal Adam Piekarec, prezes SPO, uważa, że jest to odpowiedz wymijająca, stwierdzając przy tym, że „jeśli most nie będzie zbudowany to i tak nie przekonamy się, czy nie będzie wykorzystywany przez słupszczan”.

Gp24.pl przypomina, że w roku 2015 „ówczesne władze Słupska przedstawiały mieszkańcom i radnym przebieg i projekt budowy IV etapu ringu. Wzbudził on kontrowersje części mieszkańców, ale nie jeśli chodzi o sam most, który zdaniem drogowców jest bardzo potrzebny, ale dalszy przebieg nowej drogi przez osiedle w stronę szpitala”.

Doprowadzenie do końca budowy IV etapu ringu wymaga zainwestowania 120 milionów zł a „miasto nie ma takich pieniędzy” – podsumowuje portal.

Oprac. ŁC

Obraz Paul Brennan z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet