Microsoft otrzymał patent na reanimację zmarłych ludzi jako 3D „Chatboty”

Microsoft otrzymał patent na technologię, która „ożywiłaby” zmarłych poprzez odtworzenie ich za pomocą postów z mediów społecznościowych, filmów i prywatnych wiadomości, które mogłyby nawet zostać pobrane do trójwymiarowego, realistycznego modelu zmarłego.

Wcale nie przerażające.

„Gigant technologiczny podniósł możliwość stworzenia chatbota opartego na AI, który byłby zbudowany na profilu osoby, zawierającym jej „zdjęcia, dane głosowe, posty w mediach społecznościowych, wiadomości elektroniczne”, wśród innych rodzajów informacji osobistych”, donosi IGN. „Zrozumiałe jest, że chatbot byłby następnie w stanie symulować ludzką rozmowę poprzez komendy głosowe i/lub czaty tekstowe”.

Patent wyjaśnia, że chatbot mógłby być postacią historyczną, celebrytą, przyjacielem lub krewnym, a nawet kopią „użytkownika tworzącego/szkolącego chatbota.”

Patent jest dosłownie wyjęty prosto z odcinka Black Mirror, dystopijnego serialu stworzonego przez Charliego Brookera.

W odcinku zatytułowanym Be Right Back, chłopak młodej kobiety o imieniu Ash ginie w wypadku samochodowym, ale ona postanawia przywrócić go do życia w formie technologii, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do naśladowania wzorców mowy, manier i wiedzy jej kochanka.

Ten wirtualny Ash zostaje następnie wgrany do syntetycznego ciała, ale kobieta ma trudności z zaakceptowaniem go jako zamiennika swojego prawdziwego chłopaka i w końcu zamyka androida na strychu.

Elity transhumanistyczne od dawna marzą o możliwości osiągnięcia nieśmiertelności poprzez zachowanie swojej świadomości po śmierci i przesłanie jej do komputera.

W swojej książce „Wiek duchowych maszyn” futurysta Ray Kurzweil przewidział, że ludzie będą przesyłać swoje umysły do komputerów blisko 2045 roku, a ciała zostaną zastąpione przez maszyny przed końcem wieku.

„Będziemy stawać się coraz bardziej niebiologiczni do punktu, w którym część niebiologiczna będzie dominować, a część biologiczna przestanie być ważna” – powiedział Kurzweil. „W rzeczywistości część niebiologiczna – część maszynowa – będzie tak potężna, że będzie w stanie całkowicie wymodelować i zrozumieć część biologiczną. Więc nawet gdyby ta część biologiczna zniknęła, nie zrobiłoby to żadnej różnicy”.

„Będziemy mieli również niebiologiczne ciała – możemy tworzyć ciała za pomocą nano technologii, możemy tworzyć wirtualne ciała i wirtualną rzeczywistość, w której wirtualna rzeczywistość będzie tak samo realistyczna jak rzeczywista rzeczywistość. Wirtualne ciała będą tak szczegółowe i przekonujące, jak prawdziwe ciała” – dodał.

W innym miejscu książki Kurzweil wyraźnie zaznaczył, że taka technologia będzie dostępna tylko dla bogatych elit, a reszta ludzkości prawdopodobnie stanie się klasą niewolniczą lub zostanie całkowicie wymazana.

Przyszłość jest jasna.

źródło: https://summit.news/2021/01/22/microsoft-granted-patent-to-reanimate-dead-people-as-3d-chatbots/

tłumaczenie: ŁD

fot. Matt Cardy/Getty Images

Dodaj komentarz