Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza.

Komisja, od której decyzji zależy być albo nie być dla 20 drzew na tym osiedlu, liczyła osiem osób. To pracownicy LPEC, spółdzielni mieszkaniowej, administracji osiedla, urzędnicy z Biura Miejskiego Architekta Zieleni. Trasą, którą biegną stare i nowe rury ciepłownicze (prace mają ruszyć jesienią) wybrali się w poniedziałek. Towarzyszyło im kilku mieszkańców.

Część dużej inwestycji

W rejonie ul. Noskowskiego planowana jest przebudowa podstacji grupowej na indywidualne węzły cieplne. Inwestycja będzie realizowana w ramach unijnego projektu „Przebudowa węzłów grupowych na trenie miasta Lublin”. Projekt zakłada wymianę 10 istniejących węzłów grupowych na 183 indywidualne węzły cieplne w dzielnicach: Czechów, Czuby, Kalinowszczyzna i Wrotków. Ponadto, wybudowane zostanie 11,4 km sieci ciepłowniczej preizolowanej, wyposażonej w system alarmowy sygnalizacji stanów awaryjnych.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet