Ekoen – pionierski projekt zielonogórskiej Ekoenergetyki.

Ekoen, to pionierska inwestycja zielonogórskiej firmy, która ma wielkie osiągnięcia w elektryfikacji komunikacji miejskiej w skali całej Europy. W dzielnicy Zielonej Góry, Nowy Kisielin w strefie przemysłowej uruchomiono właśnie pierwszą w kraju testową  stację dla pojazdów elektrycznych. Jeśli zda egzamin, pojawią się takie również w innych polskich miastach. 


Pięć punktów szybkiego ładowania, samodzielna płatność gotówką lub kartą, dostępność całodobowa przez 7 dni w  tygodniu bez konieczności posiadania specjalnej aplikacji, kawiarnia, bar i vip room to oferta tej jedynej w swoim rodzaju stacji. Punkty szybkiego ładowania mają różną moc. Od 50 kW dzięki, której po 30 minutach ładowania można przejechać 80 km, aż po 150 kW gdzie pół godziny ładowania wystarcza na pokonanie nawet 250 km. Cena za 1 kW wynosi w tej chwili 1,59 zł. 


Dzięki zielonogórskiej firmie nadchodzi koniec wielogodzinnego ładowania pojazdów. Większość dostępnych w tej chwili w kraju ładowarek ma moc tylko od 11 do 22 kW. Dodatkowo dochodzi  możliwość spędzenia czasu potrzebnego na ładowanie na relaksie w specjalnie przygotowanym pokoju.

Firma przewiduje  w przyszłości punkty ładowania nawet o mocy 350 kW, ale na razie samochodów, których baterie byłyby do tego przystosowane jeszcze nie ma.

Więcej na TVP3 GORZÓW WLKP. 

https://gorzow.tvp.pl/46535442/w-nowym-kisielinie-pojawila-sie-pierwsza-w-polsce-stacja-ladowania-pojazdow

Na podstawie lubuskie.pl,  gorzow.tvp.pl

Obraz stanvpetersen.z pixabay.com

Dodaj komentarz