Szczecińscy nauczyciele podzielą się trzynastą pensją z branżą poszkodowaną lockdownem

Ruch wsparcia społecznego dla poszkodowanych rządowymi ograniczeniami covidowymi przedsiębiorców przybiera coraz bardziej na mocy, i to nie tylko w formie zagrzewania ich do buntu, ale również coraz częstszych społecznych zbiórek środków na przetrwanie biznesów ważnych dla życia lokalnych społeczności.     

                   
Jednym z takich społecznych porywów było ratowanie najstarszego nieprzerwanie działającego kina na świecie, które znajduje się w Szczecinie. Istniejące od 1907 roku Kino Pionier, bo o nim tu mowa, zostało zmuszone z powodu koronawirusowych ograniczeń zawiesić swoją działalności do odwołania, jeszcze przed całkowitym zamrożeniem branży rozrywkowej, co spotkało się z natychmiastową reakcją społeczną.

Kampania wspieram.to umożliwiła zebranie prawie 60 tys. zł dla właścicieli kina na przetrwanie trzech miesięcy lockdownu, a mieszkańcom Szczecina dała nadzieję, że to wyjątkowe studyjne kino nie zniknie na zawsze z mapy Szczecina.              

Teraz do akcji społecznej zbiórki dla poszkodowanych lockdownem przedsiębiorców przystępują szczecińscy nauczyciele. Jak donosi portal gs24.pl zamierzają podzielić się trzynastą pensją z lokalnymi restauratorami, którzy przez ograniczenia znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. W ramach zainicjowanej przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 63 akcji ,,Szczecińskie szkoły dla gastronomii”, postanowili uratować wybrany lokal gastronomiczny.           

Pomysłodawczyni akcji Joanna Poleć-Trusiuk dyrektorka SP 63, zdaje sobie sprawę, że będzie to jedynie kropla w morzu potrzeb, ale w związku z tym, że nie uda się pomóc wszystkim, nie można się tylko przyglądać i stać z założonymi rękami, tym bardziej, że dramaty pozbawionych źródła utrzymania przedsiębiorców i zatrudnianych przez nich pracowników to tragedie ich rodzin, a przede wszystkim dzieci: ,,Z tym większym żalem patrzę na zamknięte restauracje ludzi, którzy muszą sprzedawać swój dobytek, aby mieć z czego żyć”.     

                 
Szczecińscy nauczyciele, których w mieście jest kilka tysięcy będą mogli część swojej trzynastki przeznaczyć na przetrwanie koronawirusowego kryzysu przez jeden z lokali gastronomicznych i tym samym uratowanie kilku zagrożonych miejsc pracy, przekazując środki na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe. Punkt, który otrzyma wsparcie zostanie wybrany w drodze głosowania nauczycieli z listy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji przedsiębiorców, którzy złożą zgłoszenie na maila: sekretariat@sp63.szczecin.pl do 12 lutego. Jak czytamy w portalu gs24.pl wybrany lokal otrzyma zebrane pieniądze do 15 marca, a jeśli akcja ,,Szczecińskie szkoły dla gastronomii” powiedzie się, być może nie skończy się na wsparciu tylko jednego lokalu.          

Opracowanie BC 
Źródło:    

Get involved!

Comments

No comments yet