Swojsko i zdrowo czyli pierwszy EKO JARMARK w Iławie 22 sierpnia

Zwolennicy zdrowej żywności doskonale wiedzą, że to co często oferuje się nam na półkach sklepowych jako vege, bezglutenowe i według „przepisu babuni” nie zawsze jest takie w rzeczywistości.

Gdzie zatem szukać tych prawdziwych lokalnych produktów bez mnóstwa tzw. E-Polepszaczy? Najlepiej z pierwszej ręki czyli na iławskim jarmarku 22 sierpnia.

Pierwszy taki ekologiczny jarmark w Iławie odbędzie się w galerii przy ratuszu. Znajdziemy tam nie tylko lokalnych eko wytwórców i producentów, ale także artystów i rzemieślników wykorzystujących w swoich pracach surowce naturalne lub z recyklingu. Wydarzenie to inicjatywa Iławskiego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Od-Ważne.

Co będzie można kupić?
Między innymi swojskie wędliny, mięsa, miody i pieczywo a także naturalne mydełka, kosmetyki, świece, biżuterię i inne rękodzieło.

Kto może wziąć udział?
W wydarzeniu udział może wziąć każdy, w roli kupującego lub sprzedającego. Jeśli zatem macie coś ekologicznego i swojskiego, coś czym chcielibyście się pochwalić światu i przy okazji zarobić.

Miasto zaprasza do kontaktu w celu ustalenia szczegółów: Katarzyna Dzik, tel. 781 448 300.

Jarmark zaplanowany jest na sobotę, 22 sierpnia w godzinach 10:00- 16:00. O tym kto i z czym będzie się wystawiał organizatorzy będą informować w wydarzeniu na portalu Facebook https://www.facebook.com/events/575838819760336/

Źródło i foto: UM w Iławie

Dodaj komentarz