Suwalskie PDM dokończy budowę ulicy 100-lecia Niepodległości

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na dokończenie przebudowy ulicy 100-lecia Niepodległości łączącej ulicę Utrata z Sejneńską. Najlepszą ofertę złożyła suwalska spółka – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.

Przypominamy, iż w połowie maja Miasto Suwałki złożyło oświadczenie o odstąpieniu od umowy z firmą PRASKO, która była głównym wykonawcą tej inwestycji. Odstąpienie od umowy z miastem złożył również wykonawca. 

Zgodnie z umową zawartą 2 kwietnia ubiegłego roku, firma PRASKO Construction Sp. z o.o. miała wybudować ulicę 100-lecia Niepodległości do 15 maja 2020 roku. Prace objęte umową nie zostały jednak wykonane.

Prace pozostałe do wykonania to ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu na całym odcinku objętym inwestycją, oznakowanie poziome i pionowe. Prace przy niedokończonych obrzeżach, chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz zatokach autobusowych. W celu przyspieszenia zakończenia inwestycji część prac wykona Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.

23 czerwca suwalski ratusz ogłosił przetarg na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Suwalskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe zaoferowało dokończenie prac za 1.998.540,57 złotych, natomiast Strabag za 2.378.724,92.

Prace mają zostać wykonane do 30 września 2020 roku. Zatem po przejściu procedur odbiorowych droga zostanie otwarta i przejezdna z końcem października tego roku.

Get involved!

Comments

No comments yet