Sukces zielonogórskiej firmy oświetleniowej

Jak donosi portal gazetalubuska.pl zielonogórski producent oświetlenia LUG wygrał przetarg na oświetlenie ulic stolicy, co jest o tyle znamienite, że niestety jak dotąd w Warszawie nieczęsto udawało się w ogłaszanych przetargach pokonać konkurentów polskim firmom. Sukces lubuskiej spółki jak i zasługi warszawskich samorządowców dla wsparcia krajowej gospodarki są tym większe, że do przetargu stanęły również wielkie międzynarodowe koncerny.          

Władze Warszawy zamówiły w zielonogórskiej spółce prawie 39 tys. ledowych opraw ulicznych na kwotę ok. 32 mln zł, z możliwością bezprzetargowego zwiększenia zamówienia o kolejne 5 mln zł. Jak czytamy w portalu gazetalubuska.pl będzie to największy projekt oświetleniowy w skali całego kraju i trzecie tak wielkie przedsięwzięcie w Europie. Większe tego typu inwestycje są realizowane tylko w Manchesterze i Wiedniu.        

Co ciekawe produkowane przez LUG ledowe oprawy świetlne nie spełniają jedynie tradycyjnych funkcji latarni ulicznych. Elektroniczne urządzenia zarządzane przez opracowany w LUG system mogą być nie tylko zdalnie sterowane, ale również zbierać informacje pomocne w zmniejszeniu kosztów zużycia energii elektrycznej. Chodzi m.in. o natężenie okolicznego ruchu czy stopień zanieczyszczenia powietrza.         

Dzięki inwestycji samorząd stolicy będzie potrzebował aż trzy razy mniej środków w budżecie na pokrycie kosztów zużycia energii na oświetlenie miasta. Według danych szacunkowych pobór roczny energii zmniejszy się o ok. 38 GWh, co da oszczędność w wysokości ok. 16 mln. zł, a tym samym koszt przedsięwzięcia zwróci się już w ciągu kilku najbliższych lat.       

Zielonogórska firma LUG znana jest nie tylko w Polsce. Jej systemy oświetlenia z powodzeniem funkcjonują już w Egipcie, gdzie plac defilad i budynek parlamentu w New Cairo City są oświetlone właśnie urządzeniami wyprodukowanymi przez spółkę LUG.              


Więcej na stronie: 
https://gazetalubuska.pl/zielonogorski-lug-rozswietli-warszawe-firma-wygrala-przetarg-na-ok-32-mln-zl/ar/c1-15364548

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz