Skutki zatrzymania i rozmontowywania gospodarki

Dzięki niezrozumiałej polityce rządu podporządkowanej jedynie z góry przegranej walce ze światem chorobotwórczych mikrobów, z którymi ludzkość współistnieje od zarania dziejów i było to dotąd uważane za normalne, doszło do kuriozalnej sytuacji samounicestwiania się narodu z powodu zatrzymania i rozmontowywania gospodarki oraz wyjątkowo niesłużącego zdrowiu trybu życia jaki prowadzą obywatele odkąd okazało się, że tylko politycy i ich eksperci mają jedynie słuszne lekarstwo na zbawienie świata.            

Ludzie nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej, tracą firmy i pracę oraz środki na życie, a ci, którzy jeszcze je mają boją się działać, kupować i inwestować, a tylko to napędza gospodarkę. Życie do tego stopnia zamarło, że nawet targowiska, którym nie zakazano jeszcze funkcjonowania świecą pustkami. Jak czytamy w portalu wszczecinie.pl wielu szczecińskich kupców bez pomocy miasta będzie zmuszonych ostatecznie zakończyć swoją działalność, ponieważ spadek ich przychodów jest tak drastyczny, że znaleźli się w sytuacji bez wyjścia.           

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród szczecińskich kupców przez zarządzających targowiskiem Manhattan, w której wzięło udział ponad 300 osób, nawet sprzedaż owoców i warzyw spadła o ok. 15 proc., a pozostałe artykuły cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem. Sprzedaż chemii gospodarczej i kosmetyków spadła o ok. 50 proc., stoiska z odzieżą straciły nawet 75 proc. przychodów, a najgorzej sytuacja wygląda w gastronomii, której straty wynoszą aż do 100 proc. Byt kupców i ich rodzin jest zagrożony, prawie 1000 osób może wkrótce stracić źródło utrzymania.                

Zrozpaczeni sytuacją szczecińscy kupcy, jak donosi portal wszczecinie.pl, wystosowali pismo do prezydenta Szczecina, przewodniczącej rady miasta oraz radnych z wołaniem o pomoc. Chodzi o zamrożenie opłat czynszowych i należnych miastu podatków. Władze Szczecina wcześniej wsparły co prawda miejskie targowiska kwotą ponad 350 tys. zł, ale ponieważ politycy rządzący dalej nie widzą nic oprócz maleńkiego wirusa i sieją spustoszenie większe niż on, dotychczasowa pomoc samorządu nie wystarczy aby uchronić zagrożone miejsca pracy.          

Opracowanie BC 


Źródło:  

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz