Rondo zamiast świateł na węźle Bydgoszcz Miedzyń na trasie S5

Pogoda sprzyja budowie kolejnych odcinków obwodnicy miasta pomiędzy węzłami Błonie i Opławiec. W związku z pracami przy wschodniej części wiaduktu na węźle Miedzyń w Lisim Ogonie ruch odbywa się przez tymczasowe rondo. Nowe skrzyżowania z ruchem okrężnym powstają też na przedłużeniu ulic Szubińskiej i Grunwaldzkiej.

Docelowo węzeł Miedzyń będzie miał formę bezkolizyjną na głównym kierunku trasy ekspresowej S5 (Białe Błota-Tryszczyn). Pod wiaduktami ma natomiast funkcjonować skrzyżowanie z ruchem okrężnym zapewniające komunikację z przedłużeniem ulicy Łochowskiej. Na czas budowy niezbędnych łącznic i docelowego ronda ruch przełożono na tymczasowe jezdnie oraz niewielkie rondo. Pozwoliło to wyłączyć sygnalizację świetlną i upłynnić ruch.

Inwestycja polegająca na budowie 13,5-kilometrowego odcinka trasy szybkiego ruchu będącego jednocześnie zachodnią obwodnica miasta kosztuje 328 mln zł. Inwestor – GDDKiA zakłada zakończenie wszystkich prac w tym roku. Kompletna obwodnica jest niezbędna do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z bydgoskich ulic.

Rondo powstaje również na przedłużeniu ulicy Szubińskiej. Będzie ono miało charakter turbinowy. Ułatwi ono m.in. dojazd do osiedla Miedzyń. Obecnie wykonywane są prace przy północnej jezdni oraz drodze dojazdowej od strony Miedzynia. Inwestycję prowadza wspólnie samorząd województwa i gmina Białe Błota. Wcześniej na trasie łączącej ulice Szubińską z Nakielską miasto przebudowało skrzyżowanie ulic Widok i Leszczyna z przyległymi jezdniami.

Turbinowe rondo budowane jest poza tym na przedłużeniu ulicy Grunwaldzkiej. Pozwoli to połączyć rozbudowywaną ulicę z lokalnymi drogami w kierunku Osówca i Pawłówka. Ta inwestycja realizowane jest również przez GDDKiA w ramach budowy trasy S5 (węzła Bydgoszcz Zachód).

Źródło: radiopik.pl

5 komentarzy do wpisu „Rondo zamiast świateł na węźle Bydgoszcz Miedzyń na trasie S5”

Dodaj komentarz