Rafineria Grupy Lotos chce produkować ekologiczne paliwa

Gdańska spółka Lotos już od dawna zapowiada proekologiczną politykę dalszego rozwoju. W jej ramach oprócz budowy innowacyjnej instalacji do procesów rafineryjnych z wykorzystaniem tzw. zielonego wodoru, aby paliwa z ropy naftowej były mniej emisyjne i przy ich produkcji nie wytwarzały się gazy cieplarniane, zamierza również produkować paliwa z produktów pochodzenia roślinnego.           

Jak donosi portal radiogdansk.pl biuro prasowe Grupy Lotos poinformowało o wielkim sukcesie na drodze zapowiadanej ekologicznej transformacji energetycznej spółki. W gdańskiej rafinerii udało się wytworzyć innowacyjne biokomponenty LPG – biopropan i oleju napędowego – biowęglowodory ciekłe, i co ciekawe pozwoli to nie tylko zredukować emisję gazów cieplarnianych o ponad 60 proc., ale jeszcze jakość oleju napędowego z dodatkiem roślinnym nie będzie odbiegać od jakości wytwarzanego dotąd paliwa z ropy naftowej.            

To kolejny krok do zmniejszenia wskaźnika emisji CO2, a już gdański koncern paliwowy może pochwalić się tym, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmniejszył tę bardzo szkodliwą dla środowiska emisyjność aż o jedną trzecią i znajduje się w czołówce najmniej emisyjnych europejskich rafinerii.         
Więcej na stronie:     https://www.lotos.pl/322/n,5182/rafineria_lotosu_wytworzyla_biokomponenty_lpg_i_oleju_napedowego

Opracowanie BC     
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

.

Dodaj komentarz