Rada Nadzorcza spółki Grupa Azoty powołała nowego prezesa zarządu

Sfingowana sprytnie zaraza przesłania skutecznie wszystko co dzieje się za jej plecami, a dzieje się ostatnio wiele również w spółkach Skarbu Państwa. Posunięcia polityków są mocno zastanawiające i powoli układają się w niebezpieczną dla kraju całość.           

Kolejnym puzzlem w układance jest zmiana na stanowisku prezesa zarządu spółki kontrolowanej przez państwo, Grupy Azoty SA. odpowiedzialnej za flagową inwestycję kraju – Polimery Police. Już sama zmiana sprawdzającego się dotąd sternika projektu – odwołanie w październiku z tej funkcji, po prawie 4 latach jej sprawowania, Wojciecha Wardackiego i to w najbardziej gorącym momencie dla polskiej gospodarki, może budzić spore kontrowersje, ale jeszcze bardziej zastanawiające jest to, kto tego doświadczonego ekonomistę i menedżera, który z sektorem chemii ma do czynienia od lat, zastąpi.                    

Następcą Wojciecha Wardackiego, który uzyskał jak czytamy w portalu pl.m.wikipedia.org „za konsekwentne i skuteczne budowanie wizerunku polskiej chemii” nagrodę „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2017″ jest specjalista … socjolog, wieloletni dyrektor oddziałów Totalizatora Sportowego w Szczecinie i Koszalinie. Jak donosi portal 24kurier.pl Rada Nadzorcza spółki Grupa Azoty powołała bowiem na stanowisko prezesa jej zarządu dotychczasowego wojewodę zachodniopomorskiego, szczecińskiego działacza PiS Tomasza Hinca.             

Co prawda nowy prezes zanim zasiadł w fotelu wojewody sprawował przez dwa lata funkcję wiceprezesa w zarządzie państwowej spółki chemicznej, ale czy to wystarczy aby poprowadzić sprawnie i bezpiecznie przez koronawirusowy sztorm, okręt Polimery Police do portu i nie zaprzepaścić wypracowanej przez lata pozycji polskiej chemii? Decyzja trochę przypomina grę w totolotka i postawienie wszystkiego raczej na chybił, a nie na trafił. Oby to było jednak błędne spostrzeżenie.            

     
W portalu gs24.pl pod artykułem o decyzji Rady Nadzorczej Grupy Azoty w sprawie powołania prezesa zarządu na nową kadencję pojawił się komentarz internauty (ala66), który doskonale puentuje to co się dzieje w naszym kraju jeśli chodzi o obsadzanie intratnych stanowisk w państwowych spółkach:              

,,Pan się zna na chemii i socjologii. Super. Gratuluję. Jestem spokojna o nasze państwo. Więcej takich magików”.           

Opracowanie BC Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz