„Puste krzesła” – krzyk rozpaczy przedsiębiorców

                  
Jak donosi Głos Szczeciński, 27 kwietnia przedsiębiorcy z powiatu gryfickiego zorganizowali na głównym rynku Gryfic  protest-happening. Poruszający widok kilkuset pustych krzeseł z lokali, które jeszcze kilka tygodni temu tętniły życiem, miał symbolizować tragiczną sytuację branży gastronomicznej, turystycznej i usługowej, które jednym nieodpowiedzialnym ruchem ministra zdrowia znalazły się w zapaści gospodarczej.

Rząd utrzymuje obywateli w przeświadczeniu, że są na skraju zagłady i straszy ich z niewyjaśnionych powodów wyjątkowo zabójczym wirusem, choć  wcale taki nie jest oraz każe im chodzić ostrożnie po bezpiecznej kładce, pod którą tak naprawdę nie ma żadnej przepaści.

Politycy zachowują się jak nadgorliwa matka, która aby ochronić dziecko przesadza ze środkami zapobiegawczymi co paradoksalnie prowadzi do coraz gorszych efektów.         

     
 Obostrzenia i obietnice, które niewiele mają wspólnego z prawdziwą troską o życie społeczeństwa oraz ochronę miejsc pracy spowodowały, że przedsiębiorcy stanęli na skraju bankructwa. Musieli zwolnić pracowników i sami nie mają środków do życia. Jak wyjaśnił koordynator akcji „Puste Krzesła”, Paweł Mickiewicz, który jest jedną z ofiar pandemii absurdu, ośrodek wczasowy, który prowadzi nad morzem nie dosyć, że teraz stoi pusty, to jeszcze w wyniku niezrozumiałych poczynań rządu stracił również przyszłych klientów, którzy masowo zrywają umowy i żądają zwrotu wpłaconych zaliczek.       

Niestety Polacy wycofują rezerwacje nie tylko ze strachu. Duża grupa ludzi po drugiej stronie jest w tak samo trudnej sytuacji ekonomicznej.           

Zachodzi pytanie czy zmieni cokolwiek list wysłany przez gryfickich przedsiębiorców do premiera dotyczący zasad funkcjonowania gastronomii, hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych, siłowni i klubów fitness. Czy zapadną wreszcie konkretne decyzje, a nie tylko zwodzenie, uniki i niebezpieczne przeciąganie struny.   

Politycy w imię walki o życie, z premedytacją odbierają życie swoim wyborcom w znacznie większym stopniu niż uczyniłby to koronawirus. Premier zapowiedział decyzje dotyczące sektora usług dopiero za kilka tygodni, wtedy na reanimację może być już niestety mocno za późno!               

Na podstawie gs24.plhttps://gs24.pl/przejmujacy-protest-pustych-krzesel-w-gryficach-zobacz-wideo-i-zdjecia-27042020/ar/c3-14939934

Obraz 

Dodaj komentarz