Przerobiono treść zarządzenia prezydenta. Krzysztof Żuk ma je uchylić i wydać nowe

– To było naruszenie procedur – przyznaje Ratusz po naszej dzisiejszej informacji o podmienionym zarządzeniu prezydenta dotyczącym nadzoru nad budową nowego dworca autobusowego. Chodzi o zarządzenie powołujące specjalny „zespół zadaniowy”, którego rolą ma być m.in. „sprawna, kompleksowa, jednolita, terminowa” realizacja projektu. W środę rano dokument miał inną treść, po południu inną

Dokument podmieniono trzy minuty przed zakończeniem pracy Urzędu Miasta. W systemie komputerowym opisano to jako „aktualizację”. Widniejąca na dokumencie data i numer zarządzenia pozostały bez zmian, zmieniona została za to treść.

Do składu 32-osobowego zespołu dopisano kolejnych dwoje urzędników: Hannę Pawlikowską, kierującą Biurem Miejskiego Architekta Zieleni i zatrudnionego w tymże biurze Józefa Piotra Wronę. Dziś rano prezydent pochwalił się na Facebooku, że włączył przedstawicieli architekta zieleni do wspomnianego zespołu, bo „chce, aby przy ogromnym zasięgu budowy dworca i przebudowy sąsiednich ulic ochrona przyrody była priorytetem dla wykonawców tej inwestycji”.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz