Prokuratura chce aresztu dla byłego prezesa i jednego z wiceprezesów sieci sklepów Jedynka

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie chce aresztu dla byłego prezesa i jednego z wiceprezesów sieci sklepów Jedynka. Chodzi o śledztwo w sprawie oszustwa na wielką skalę – według śledczych kierownictwo Jedynki oszukało kilkudziesięciu kontrahentów zamawiając u nich towar, wiedząc że nie mogą za niego zapłacić. Mowa też o oszustwach podatkowych. Wczoraj w tej sprawie policja zatrzymała w sumie 5 osób.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch podejrzanych. Chodzi o Jana J. – byłego prezesa sieci sklepów Jedynka oraz Macieja C., który pełnił w niej funkcję wiceprezesa. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Trzech pozostałych mężczyzn uniknie aresztu – prokurator zdecydował, że muszą zapłacić poręczenie majątkowe, mają też dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Wczoraj rano policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali czterech mężczyzn z kierownictwa sieci sklepów. Po południu zatrzymano piątą osobę. Jak informuje prokuratura, chodzi o Krzysztofa R., związanego ze spółką Budomex. Byli prezes i wiceprezesi Jedynki są podejrzani o oszustwa na kwotę 4 mln 800 tys. zł na szkodę kilkudziesięciu kontrahentów, u których zamawiali towar wiedząc, że nie będą mogli za niego zapłacić. Prokuratura mówi też o oszustwach podatkowych, przez które Skarb Państwa mógł stracić ponad półtora miliona złotych.

Źródło: TVP3 Rzeszów-Aktualności

Dodaj komentarz