Prezydent Nowego Sącza zwraca się do wojska o pomoc przy budowie mostu na rzece Kamienica

Prezydent Nowego Sącza zwraca się do wojska z prośbą o pomoc w budowie tymczasowego mostu na rzece Kamienica. Przeprawa od dłuższego czasu była w fatalnym stanie. Ostatnie ulewy sprawiły, że most trzeba było całkowicie wyłączyć z użytkowania.

Mostem na Kamienicy jeździli dotąd mieszkańcy gminy Kamionka Wielka i Nowego Sącza – przeprawa znajduje się w granicach miasta. Od lat popadała w coraz większą ruinę. Prowizoryczne podpórki nie spełniły swojej roli. Dlatego najpierw trzeba było zakazać ruchu ciężarówek, a w końcu, po obfitych opadach deszczu most trzeba było zamknąć całkowicie. Objazd wyznaczono wąskimi drogami. Dla mieszkańców to prawdziwa katastrofa.

Fot. TVP3 Kraków Fot. TVP3 Kraków

Na budowę nowej przeprawy na razie nie ma pieniędzy. Wojewoda małopolski zapowiedział, że środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będą dostępne w przyszłym roku. Problem trzeba jednak rozwiązać jak najszybciej. W najbliższych dniach prezydent Nowego Sącza złoży w Ministerstwie Obrony Narodowej wniosek o pomoc wojska przy budowie tymczasowej przeprawy.

Fot. TVP3 Kraków Fot. TVP3 Kraków

Kosztami przedsięwzięcia podzielić się mają samorządy Nowego Sącza i Kamionki Wielkiej. Wojewoda także deklaruje pomoc, by sprawę udało się szybko załatwić. Budowa nawet tymczasowej przeprawy zajmie jednak kilka miesięcy. W tym czasie mieszkańcy i przedsiębiorcy z Kamionki Wielkiej i Nowego Sącza będą musieli korzystać z wąskich dróg objazdowych.

  • Źródło: TVP3 Kraków – Kronika

Get involved!

Comments

No comments yet