Pracy i chleba!

Politycy zafundowali nam w kraju lawinowe bezrobocie, ale za to za granicą poszukiwani są pracownicy sezonowi do zbioru szparagów, a dla koneserów oferty pracy przy winobraniu czy sadzeniu chmielu, mamy szanse!       

      
Krajowy rynek pracy kurczy się coraz bardziej. Super wykształcenie i wypasione CV można będzie powoli chować na dno szuflady za wyjątkiem obszaru IT. Ale ciągle w walce o etat potrzebna będze umiejętność prezentacji swoich zalet aby zainteresować pracodawcę. Dobry wygląd, kondycja i miłe usposobienie oraz łatwość nawiązywania kontaktów to klucz do sukcesu, bowiem jedyne sektory gospodarki, które potrzebują pracowników, to branża spożywcza, farmaceutyczna, kosmetyczna, logistyczna i budowlana.             

W Gorzowie coraz większy popyt na  pracowników zgłaszają firmy kurierskie, obciążone ponad miarę pracą z powodu zamrożenia gospodarki i polityki izolacyjnej rządu. Zatrudnienie znajdą również osoby zainteresowane pracą w handlu.            

Jak czytamy na portalu gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl:  „Wśród ogłoszeń najwięcej poszukiwanych jest pracowników  z branży handlowej. Ale nie tyle sprzedawców czy kasjerów, co przedstawicieli handlowych. Nie brakuje też ofert dla specjalistów z branży finansowej – banki co rusz poszukują specjalistów, czy ekspertówa także opiekunów klientów. Sporo można też znaleźć ofert dla fachowców z branży budowlanej – od kierownika budowy, po tynkarza czy zbrojarza”.                             

W sieci krąży też dużo ofert pracy za granicą z zakwaterowaniem. Poszukiwane są osoby nie tylko do prac sezonowych jak zbieranie szparagów, winobranie czy sadzenie chmielu, ale również budowlańcy, opiekunki seniorów, masażyści, kosmetyczki i fryzjerki. Co ciekawe duże szanse mają też doświadczeni rolnicy. Umiejętność jazdy traktorem i prawo jazdy kategorii T są za granicą bardzo poszukiwane.              
Nie zapominajmy również o mieczu antykryzysowym, który wspaniałomyślnie podarował nam rząd, po tym jak ze strachu o własne stołki w jednej chwili zniweczył dorobek życia większości Polaków. Roboty drogowe już na nas czekają. Przynajmniej praca na świeżym powietrzu i będzie można wreszcie bezkarnie wyjść z domu.         

      
Na podstawie gorzowwielkopolski.naszemiasto.plhttps://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/praca-w-gorzowie-wielkopolskim-gdzie-i-jakie-oferty-pracy/ar/c1-7675637

Oprac. BC

Obraz Grzegorz_Skibka z Pixabay

Dodaj komentarz