Pracownicy Z. Ch. Police boją się powrotu rządów PO, która przekładała interes niemiecki ponad polski

„Cały czas za rządów Platformy Obywatelskiej myślano o jednym, stworzyć w zachodniopomorskim zielone płuca dla Berlina”.

Zachodniopomorskie to kolejny bastion Platformy Obywatelskiej po pomorskim i lubuskim, w którym wybory na prezydenta RP wygrał sporą przewagą Rafał Trzaskowski. Zdobył w regionie aż 56,76% głosów lokalnych wyborców.            

Urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie udało się wygrać w regionie zaledwie w jednym powiecie – pyrzyckim. Na pocieszenie należy dodać, że udało mu się odbić Platformie Obywatelskiej gminy, które 5 lat temu głosowały na Bronisława Komorowskiego – Osina, Brojce, Maszewo, czy Węgorzyno, teraz stanęły za Polską PiS.              

Ale w tym przesiąkniętym od dekad antypatriotyczną ideologią regionie żyją też ludzie, którzy obawiają się obecnej opozycji i z wielkim niepokojem śledzili wyniki sondażowe wyborów. Chodzi o pracowników Zakładów Chemicznych Police. Nie zapomnieli czasów masowych zwolnień i niepewności o los swoich rodzin, które zafundował im rząd PO-PSL, kiedy zamierzał zlikwidować zakłady. 

            
Co ciekawe niektórzy byli procownicy, ci sami, którzy uczestniczyli wówczas w fali protestów najwyraźniej mają krótką pamięć i zapomnieli już te ciężkie czasy, bo publicznie przed wyborami poparli Platformę Obywatelską. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w ich imieniu, jeden z nich odczytał oświadczenie o oficjalnym poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Warto dodać, że uczestnikiem tego mocno zastanawiającego spotkania był również burmistrz Polic.               

Jak donosi portal radioszczecin.pl: ,,Obecni pracownicy mocno zaprotestowali przeciwko takim politycznym grom”. Wypowiedź jednego z nich, od 45 lat związanego z ZCH Police, o czasach rządów PO:               

– Pierwszy raz w historii w Zakładach Chemicznych Police nastąpiły zwolnienia grupowe. Myślano o tym, żeby zakłady zwinąć, albo sprzedać panu Kantorowi z firmy Akron (…) Cały czas za rządów Platformy Obywatelskiej myślano o jednym, stworzyć w zachodniopomorskim zielone płuca dla Berlina.         

Obecnie mogą pracować i żyć spokojnie.                      

Opracowanie BC 

Dodaj komentarz