Pozyskiwanie energii z morskich elektrowni wiatrowych będzie ekologiczne?

Przyszłość energetyczna Europy, to zaraz po koronawirusie najważniejsza sprawa polityki unijnej, w której Polska oczywiście, jak w każdej, innej niewiele ma do powiedzenia. Aby ostatecznie rozłożyć polskie górnictwo na łopatki zewsząd wylewa się propaganda ratowania ludzkości zagrożonej spalaniem paliw kopalnych i wielkiego przyszłego sukcesu ekologicznej energetyki wiatrowej na Bałtyku. Jak donoszą media rząd przekazał już do prac legislacyjnych znowelizowany projekt ustawy promującej rozwój morskiej energetyki w Polsce.        

Jak czytamy w portalu trojmiasto.pl w ramach prac przygotowawczych do budowy gigantycznych farm wiatrowych na Bałtyku prowadzone są już na obszarach typowanych pod budowę turbin generujących prąd badania środowiskowe. Dotyczą one oddziaływania farm na nietoperze, uwarunkowań geologicznych dna morskiego, występowania ssaków morskich, gatunków migrujących ryb i ptaków czy organizmów żywych zasiedlających dna zbiorników wodnych oraz składu chemicznego i falowania wód pod wpływem wiatru, jak również naturalnego dla środowiska morskiego poziomu natężenia podwodnego tła akustycznego.            

Planowane inwestycje bowiem to wielka ingerencja w środowisko naturalne, której długofalowe skutki nie do końca są możliwe do przewidzenia. A o tym niestety w hurraoptymizmie dotyczącym odnawialnych źródeł energii jakoś się zapomina lub może specjalnie nie wspomina. Na szczęście istnieją jeszcze ludzie myślący, którzy nie ulegli unijnej ekologicznej indoktrynacji jak internauta Bc, który tak skomentował w portalu trojmiasto.pl parcie na pozyskiwanie energii z morskich elektrowni wiatrowych:      
,,Napiszmy jeszcze ile taka farma wytrzyma, a potem co robimy z takimk wiatrakami. A wiec po 15-20 latach mamy kupe materialu z wlokna z ktorym nie bardzo jest co zrobic, poddac recyklingowi, praktycznke sie nie rozklada sie. Tylko zakopac, od tyle ekologii”.           

Więcej na stronie:     

https://m.trojmiasto.pl/biznes/Oceanograf-sluzy-nauce-i-biznesowi-n151977.html

Opracowanie BC 
Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz