Powtórka z lockdownu jesienią?

Organizacja samorządu gospodarczego Północna Izba Gospodarcza, zrzeszająca przedsiębiorców Pomorza Zachodniego, w związku z coraz częściej pojawiającymi się w przestrzeni publicznej doniesieniami o spodziewanym w kraju jesienią kolejnym lockdownie skierowała pisemny apel na ręce premiera RP z prośbą o niewprowadzanie więcej tego godzącego w przedsiębiorczość środka uznanego przez polityków niezwykle skutecznym elementem narodowej terapii antywirusowej. Co do zasadności owego apelu patrząc na wykończonych psychicznie i finansowo przedsiębiorców z niewygodnych branż oraz na stan zamrażanych z wielką swobodą firm i polskiej gospodarki, wreszcie na skutki tego nieporównywalnie bardziej zabójcze niż działania samego wirusa, trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, że inicjatywa jest ze wszech miar słuszna, ale co do wciągania do tego niezaszczepionych i próby skierowania na nich restrykcyjnych zapędów rządu, to już można, a nawet należy mieć zastrzeżenia.                 

Cóż takiego mają do przekazania premierowi przedstawiciele Północnej Izby Gospodarczej w imieniu niepewnych swojej przyszłości przedsiębiorców, którym przez wiele miesięcy odebrano możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu się boją. Zaczyna się całkiem do rzeczy: ,,Stojąc na straży interesów przedsiębiorców oczekujemy od Rządu RP, jasnego i czytelnego sygnału, iż lockdownu więcej nie będzie. (…) Wsłuchując się w głos naszych przedsiębiorców nie widzimy możliwości przetrwania kolejnych obostrzeń. (…) Wprowadzenie lockdownu jesienią spowodowałoby nie tylko kolejne problemy natury finansowej i ekonomicznej, ale i poważnie podważyłoby zaufanie do instytucji publicznych i rządowych, które zachęcają przedsiębiorców do poświęceń i do promocji szczepień”. 

Niestety potem, choć trudno nie przyznać zdeterminowanym i zrozpaczonym, nękanym od półtora roku przedsiębiorcom racji, robi się dla przeciwników szczepień trochę niepokojąco: ,,Jako społeczeństwo ponieśliśmy ogromny wysiłek, nie po to, żeby przyjmować bezrefleksyjnie zapowiedzi kolejnego lockdownu gospodarki, tylko po to, żeby rząd mógł skutecznie zwalczać skutki pandemii w inny sposób, np. ograniczeniami dla niezaszczepionych”. Dalej pojawia się znowu wyjątkowo słuszne stwierdzenie: ,,Kolejny lockdown nie ma sensu, ani gospodarczego ani społecznego”, aby tuż za nim znalazło się zdanie na podstawie, którego można odnieść wrażenie, że to nieodpowiedzialni obywatele, którzy nie chcą się szczepić winni są całemu temu cyrkowi z ograniczeniami: ,,Zajęcie twardego stanowiska, że więcej zamykania gospodarki nie będzie, byłoby sygnałem dla niezaszczepionych, że nikt nie będzie dla ich nieodpowiedzialności poświęcać ludzi, którzy chcą pracować, podróżować i wracać do tak oczekiwanej przez wszystkich normalności”.             

No to mamy chyba kolejny efekt wielomiesięcznego robienia nastraszonym ludziom wody z mózgu i szczepionkowej manipulacji. A może to te nienaturalne szczepienia przeciwko covid w znacznym stopniu przyczyniają się między innymi do pojawiania się nowych odmian koronawirusów tak intrygująco określanych literami greckiego alfabetu, których niedługo zapewne do tego zabraknie. W walce o przetrwanie nie mają innego wyjścia i muszą tworzyć nowe formy lepiej przystosowane do łatwiejszego wnikania i zagnieżdżania się w ciele ofiary jak i bardziej odporne na odpowiedź układu odpornościowego gospodarza oraz zwiększania szybkości transmisji w zaszczepionej populacji. Jak pokazują dane z najbardziej wyszczepionych krajów, Izraela i Wielkiej Brytanii, koronawirus pomiędzy zaszczepionymi i niezaszczepionymi nie wybiera, każdy OSŁABIONY ORGANIZM jest dla niego dobry.              

Oczywiście według ekspertów propagandy zabójczej zarazy, to niezaszczepieni są wszystkiemu winni, bowiem te coraz bardziej zaraźliwe odmiany wirusa to przez nich. Skąd taki wniosek? To proste, powstały w Indiach czy Brazylii gdzie wyszczepialność jest bardzo mała. I w tym przypadku eksperci nie biorą już jakoś pod uwagę stawianego jako argument dla przeciwników szczepień twierdzących, że winne są właśnie szczepienia, występującego w naturze zjawiska charakteryzującego się tym, że mutacje ciągle zmieniających się wirusów powstają w wyniku błędów w ich reprodukcji, modyfikujących kod genetyczny tych niedoskonałych drobnoustrojów. Jednym słowem jeśli dużo zaszczepionych i zaraza trwa w najlepsze, to wina naturalnych, całkowicie normalnych zachowań koronawirusów, a jak przewaga niezaszczepionych, to ich wina. Tylko ta wersja wydarzeń jest politycznie poprawna, która wpisuje się w narrację zabójczej zarazy i zakrojoną na światową skalę propagandę szczepień przeciw covid.         

Należałoby zadać sobie pytanie, czy na pewno mamy do czynienia ze szczególnie groźną zarazą, a jeśli tak, to czy z właściwą terapią leczniczą? Czy aby wygrać walkę z chorobą należy likwidować jej objawy czy przyczynę? Odpowiedź poprawna jest tylko jedna – przyczynę i jeszcze raz przyczynę, a tą w przypadku każdej choroby wirusowej czy bakteryjnej nie jest sama obecność patogenów, ale beznadziejnie działający zatruty, zakwaszony i zestresowany organizm, który nie jest w stanie się przed nimi bronić. Niestety ciągle jakoś, choć minęło już tyle miesięcy, kampanii promującej zdrowy styl życia zamiast testów, lockdownów i szczepień brak. Ciekawe dlaczego, czyżbyśmy mieli do czynienia z kiepskimi terapeutami czy raczej po prostu to nie jest kwestia zdrowia i życia?           

Jeśli chodzi więc o apel zrzeszenia przedsiębiorców PIG do premiera RP TO wszyscy, nie tylko właściciele firm powinni być jak najbardziej za, ale w kwestii sposobów okiełznania tego koronacyrku, to raczej wystarczyłoby zakończyć testowanie i wyszczepianie, a uratowane w ten sposób gigantyczne pieniądze przeznaczyć na system ochrony zdrowia i zadbać o szczęśliwych, dobrze odżywionych i wysportowanych Polaków. A tak na marginesie sprawy niezaszczepieni powinni mieszanie ich do walki o przetrwanie przedsiębiorcom wybaczyć, wszak tonący wszystkiego się chwyta.           

Cały apel Północnej Izby Gospodarczej do premiera Morawieckiego na stronie: 

 https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3947155232050154&id=191596617606053&set=pcb.3947169442048733&source=49&refid=13&__tn__=%2B%3E

Opracowanie BC 


Źródło: 

Dodaj komentarz