Port lotniczy w Gdańsku cofnął się jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów nawet o 14 lat

Gdańskie lotnisko z najniższą liczbą pasażerów w ostatniej dekadzie.      

Z końcem roku firmy podsumowały zyski oraz straty i raczej niewiele jest takich, które zarobiły, albo przynajmniej nie straciły. Już teraz mówi się o cofnięciu gospodarczym o przynajmniej kilka lat.         

Jak czytamy w portalu trojmiasto.pl port lotniczy w Gdańsku cofnął się jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów nawet o … 14 lat. Tak mała ich liczba jak w roku ubiegłym była odnotowana jeszcze przed powstaniem nowoczesnego terminalu T2. Zgubny dla większości branż 2020 rok, gdańskie lotnisko zakończyło wynikiem nieco ponad 1,7 mln pasażerów, co w porównaniu z rokiem poprzedzającym, w którym przez  port lotniczy przewinęło się ich aż 5,3 mln, daje spadek o ponad … 68 proc. Nawet w 2010 roku pasażerów było więcej, bo ponad 2 mln, a potem ich liczba sukcesywnie z roku na rok wzrastała.   

           
Zachodzi pytanie ile lat potrwa po odwołaniu tzw. pandemii, jeśli to oczywiście nastąpi, powrót do stanu sprzed koronawirusowego demolowania działania świata, i to zarówno w sferze odtworzenia siatki połączeń jak i ilości obsługiwanych pasażerów. Czy też kilkanaście? Prezes gdańskiego lotniska na początku pandemii był bardziej optymistyczny. Jak czytamy w portalu trojmiasto.pl dawał branży lotniczej na powrót do stanu z początku roku 2020 ok. 3 lata. Czy teraz kiedy lockdown trwa w najlepsze i nie ma nadziei na jego szybki koniec, te 3 lata są dalej aktualne?         

Miejmy nadzieję, że nie spełni się jednak wizja internauty podpisującego się -Ja – dotycząca niedalekiej przyszłości:     ,,A jak tak dalej pójdzie to cofniemy się do epoki kamienia łupanego. Pytanie na ile jeszcze pozwolimy się dać zniewolić”.         

Opracowanie BC 
Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet