Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podsumowuje sierpień 2020

W drugim miesiącu wakacji największym zainteresowaniem pasażerów cieszyło się połączenie linii lotniczych Wizz Air do Londynu Luton.

Podróżni z chęcią wybierali także bezpośrednie loty z Mazur do Krakowa, oferowane przez polskiego przewoźnika – LOT.

Pasażerski ruch lotniczy na lotnisku Olsztyn-Mazury stopniowo wzrasta. Wszystkie połączenia oferowane przez przewoźników przed pandemią, wróciły do rozkładu lotów. Pierwsze przywrócone zostały loty do Dortmundu, oferowane przez Wizz Air.

Jako drugi loty na trasie Kraków – Szymany wznowił LOT. Rejsy do Londynu obsługiwane przez Ryanair i Wizz Air wróciły na początku lipca. Od wznowienia ruchu pasażerskiego, z portu Olsztyn-Mazury skorzystało 20 172 pasażerów.  

Dostęp do terminala został czasowo ograniczony wyłącznie do osób podróżujących, które muszą dodatkowo poddać się kontroli temperatury ciała. Więcej informacji na temat nowych procedur bezpieczeństwa dostępnych jest na stronie www.mazuryairport.pl

W sezonie jesienno-zimowym prosto z lotniska Olsztyn-Mazury pasażerowie polecą do Dortmundu, Londynu Luton i Londynu Stansted. W rozkładzie lotów pozostanie również cieszące się dużą popularnością wśród pasażerów połączenie LOT’u do Krakowa, z którego skorzystać można 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Aktualny rozkład lotów można sprawdzić na stronie internetowej https://mazuryairport.pl

W sierpniu z usług lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 11 128 pasażerów.

Źródło: i foto: RPI Wrota Warmii i Mazur

Dodaj komentarz