Pomorska firma Perla Polska z Głobina buduje nową fabrykę w Słupsku

W nowych halach produkcyjnych i magazynach może już wiosną przyszłego roku znaleźć zatrudnienie ok. 350 kolejnych osób.       


Działająca na rynku od 2004 roku pomorska firma Perla zatrudniająca w tej chwili już 650 pracowników, mimo szalejącej wśród polityków epidemii koronaświrusa, której efektem jest przymusowe zamykanie firm i niszczenie rodzimej gospodarki, skutecznie opiera się tym niebezpiecznym trendom. Do tego stopnia, że jak donosi portal radiogdansk.pl nie boi się w tym trudnym i niepewnym czasie wielkich inwestycji i rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni … 32 tysięcy metrów kwadratowych.                         

Zaczęło się od produkcji papryczek nadziewanych serem i zatrudnienia … 7 osób, teraz w planach jest utworzenie docelowo nawet … 1000 miejsc pracy. Perla Polska zajmująca się produkcją przekąsek, które w 80 proc. trafiają na rynki europejskie, w tej chwili ma w swoim asortymencie hummusy, sałatki, wrapy i przystawki we włoskim stylu antipasti, których jest największym producentem w Europie. O ich wysokiej jakości może świadczyć fakt, że jak czytamy w portalu gp24.pl Perla zdobyła w maju tego roku w Niemczech tytuł najlepszej marki antipasti roku.          

Jak czytamy w portalu radiogdansk.pl budowa nowej siedziby firmy przy obwodnicy Słupska postępuje w tak szybkim tempie, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wszystkie zaprojektowane budynki będą już gotowe. Na ich wykończenie i zagospodarowanie zgodnie z przeznaczeniem przewidziano ok. pół roku. Według prezesa i założyciela firmy Michała Perela produkcja w nowej fabryce może ruszyć już w maju lub czerwcu przyszłego roku.        

Lokalni mieszkańcy będą mieli więc szanse zdobyć tak poszukiwane wkrótce na zmasakrowanym przez polityków rynku pracy zatrudnienie i to nie tylko przy liniach produkcyjnych.          

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz