Polski rząd zapomniał o pracownikach transgranicznych? Internetowa petycja do premiera

„Zapomniano o obywatelach Polski pracujących za granicą. Rząd mówi o pomocy dla firm czy miejscowych pracownikach. A przecież też przywozimy i wydajemy tu pieniądze, napędzamy polską gospodarkę”  –  wypowiedź mieszkanki przygranicznego Gubina.             

W sieci pojawiła się petycja do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z bardzo trudną sytuacją życiową Polaków w pasie przygranicznym, którzy mieszkają w Polsce a pracują w Niemczech poddawanych obowiązkowej kwarantannie po każdorazowym przekroczeniu granicy, w dodatku w wyniku nowych obostrzeń z całą zamieszkałą razem rodziną, co powoduje, że często tracą pracę i zostają bez środków do życia.   

Wiele osób, które podpisały się pod petycją umieściło również  komentarze, które jednoznacznie przedstawiają ich życiowe tragedie:            
„Pracuję w Niemczech, jestem jedynym żywicielem rodziny, a mam czwórkę małych dzieci. Nie mogę wrócić do domu, jestem zmuszony zostawić je same, aby nie stracić pracy” – wpis Piotra ze Słubic.             

Pani Paulina, która bezskutecznie apelowała już w tej sprawie do polityków i mediów ma nadzieję, że internetowa akcja zwróci wreszcie uwagę polskiego rządu na skalę problemu:         

            
TUTAJ KLIKAMY ABY PODPISAĆ PETYCJĘ         

Oprac. BC

Dodaj komentarz