Pikieta związkowców PŻB przed biurem posła Czesława Hoca z PiS

W Polskiej Żegludze Bałtyckiej po odwołaniu kilka dni temu przez Radę Nadzorczą, cieszącego się wielkim uznaniem załogi, ale najwyraźniej małym elit rządzących, prezesa zarządu spółki Piotra Redmerskiego nie dzieje się najlepiej, przynajmniej z punktu widzenia jej pracowników.

Jak donosi portal kolobrzeg.naszemiasto.pl związkowcy z NSZZ Solidarność i Związku Zawodowego Pracowników PŻB podczas piątkowej demonstracji swojego niezadowolenia z powyższej decyzji, która się odbyła przed biurem posła PiS Czesława Hoca, poinformowali lokalne media o kolejnym zaskakującym ruchu zarządu spółki.               

Jak wynika z tych informacji nie dosyć, że nagle po dymisji prezesa utworzono w przedsiębiorstwie nowe stanowisko, to jeszcze powierzono je członkowi rodziny prominentnego kołobrzeskiego polityka PiS, i to bez przeprowadzenia konkursu. Chodzi o zatrudnienie na stanowisku dyrektora, a co ciekawe takiej funkcji w przedsiębiorstwie nawet najstarsi pracownicy nie pamiętają, żony przewodniczącego klubu PiS w radzie miasta, który kandydował w ostatnich wyborach samorządowych do fotela prezydenta, a teraz pełni funkcję … prezesa w Sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.           

,,Zabrali nam fachowca, a dali żonę prominentnego człowieka PiS-u”, tak podsumowali w wypowiedzi dla portalu kolobrzeg.naszemiasto.pl, to co dzieje się w PŻB domagający się przywrócenia na stanowisko odwołanego prezesa Piotra Redmerskiego związkowcy. Jak czytamy w lokalnym serwisie informacyjnym, do czasu przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na zwolnione stanowisko i wyboru nowego prezesa spółkę PŻB reprezentuje jeden z członków jej zarządu.     


Dość uszczypliwie internauci skomentowali sytuację w PŻB, w portalu informacje.kolobrzeg.pl pod doniesieniem w tej sprawie:       

Rybczyński: ,,Niewdzięczny naród, nie widzi jak PiS w dobie pandemii walczy z bezrobociem wymyślając nowe stanowiska pracy”.         

Yeti: ,,O co chodzi ? Partia obiecywała dbałość o rodzinę ? Obiecywała. I teraz jak zaczyna dbać o rodzinę to wielkie larum”.   

    
Materiał filmowy z pikiety na stronie:  https://www.informacje.kolobrzeg.pl/miastokg/12332-zona-bejnarowicza-dyrektorem-w-pzb-wideo

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz