Pij kranówkę – zachęca wrocławskie MPWiK

Kranówka jest bezpieczna, pełna minerałów, zdrowa i zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana. Na stronie www.pijkranowke.pl można znaleźć jeszcze więcej argumentów przemawiających za wyborem kranówki.

Dlaczego w kraju, w którym prawie każdy ma w domu dostęp do wysokiej jakości wody, wciąż kupujemy duże ilości wody butelkowanej? Segregujemy śmieci, coraz częściej wybieramy rower zamiast samochodu, coraz rzadziej pakujemy zakupy w jednorazowe torby.

Do tych mądrych, ekologicznych zachowań dołączmy jeszcze picie kranówki. Wybór tej właśnie wody to same korzyści – dla naszego zdrowia, dla domowego budżetu i dla planety.

Na stronie www.pijkranowke.pl znajdziemy podstawowe informacje na temat wrocławskiej kranówki, fakty i mity dotyczące wody wodociągowej, ale także kalkulator oszczędności. Dzięki prostemu przelicznikowi można się dowiedzieć, na przykład, ile złotych oszczędzamy oraz ile kilogramów plastiku dzięki nam nie zostanie zużytych w chwili, gdy wybierzemy kranówkę zamiast wody butelkowanej.

Dorosły człowiek powinien wypijać ok. 2 litrów płynów w ciągu dnia. Jeśli codziennie będzie kupować 1,5-litrową wodę butelkowaną, to w ciągu roku wyda ponad 1000 złotych i zużyje 19 kilogramów plastiku! A można to zmienić jednym ruchem – podstawiając szklankę pod domowy kran.

Woda jest bezpieczna

Woda dostarczana przez wrocławskie MPWiK spełnia normy Ministra Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wytyczne Komisji Europejskiej i WHO. Jest kontrolowana na wszystkich etapach produkcji, a także w wielu punktach na terenie miasta.

– W ciągu roku laboratorium MPWiK bada ponad 10 tysięcy prób wody i wykonuje blisko 100 tysięcy analiz. Niezależnie od rygorystycznych kontroli wewnętrznych, jakość wody jest badana przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Wrocławska kranówka jest bezpieczna, zdrowa i pełna drogocennych minerałów. Do tego zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana. Litr kranówki kosztuje mniej niż 1 grosz

– podkreśla Halina Urbańska-Kozłowska, główny technolog wody MPWiK Wrocław, ekspertka Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie zrzeszonej w European Federation of National Associations of Water & Waste Water Services.

Woda pełna minerałów

Woda produkowana przez MPWiK jest pełna minerałów. W jednym litrze wrocławskiej kranówki znajduje się średnio: 77 mg wapnia, 13 mg magnezu, 6,45 mg potasu 32,6 mg sodu. To niezbędne dla naszego zdrowia składniki mineralne.

Warto pamiętać, że prawidłowe nawadnianie organizmu jest podstawą zdrowia. Utrata już 1-2% wody ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Pierwszym symptomem odwodnienia jest pragnienie, później pojawia się zmęczenie lub senność. Charakterystycznymi objawami są także: ból głowy, pogorszenie pamięci czy rozdrażnienie. Pijmy wiec wodę tak często jak to możliwe.

Wrocławskie wodociągi zachęcają do działania

Pokaż, jak woda z kranu towarzyszy Ci w ciągu dnia. Wystarczy podjąć wyzwanie i opublikować zdjęcia z hasztagiem #pijkranówkę w mediach społecznościowych. Najbardziej kreatywni autorzy zdjęć otrzymają drobne upominki.

Źródło: www.wroclaw.pl

Dodaj komentarz