Perla Polska wprowadza nowoczesne rozwiązania ekologiczne

Działająca na rynku od 2004 roku pomorska firma Perla z podsłupskiego Głobina, wielokrotnie nagradzana za swoje wyroby, zajmująca się produkcją przekąsek takich jak: hummusy, sałatki, wrapi czy antipasti, które w 80 procentach trafiają na rynki europejskie, pomimo pandemii nie zwalnia tempa. Nie tylko, że cały czas poszerza ofertę produktów, i w związku z tym buduje nowy zakład produkcyjny o powierzchni aż 30 tys. m.kw., dzięki czemu ilość zatrudnionych w firmie zwiększy się z ok. 600 do nawet 1000 osób, ale jeszcze wdraża innowacyjne ekologiczne rozwiązania do pakowania swoich wyrobów.         

Jak donosi portal gp24.pl Perla jako pierwsza w Europie nie będzie już pakowała hummusów w opakowania plastikowe, ale idąc z duchem czasów, składające się w większości z … papieru. Tworzywa sztuczne będą stanowiły zaledwie 16 proc., a do tego nowe opakowania zostały zaprojektowane tak, że bez problemu będzie można oddzielić w nich składowe surowce wtórne, co ułatwi pełną segregację opakowań. Polskie hummusy w opakowaniach z biodegradowalnej tektury mają więc szansę jeszcze bardziej podbić światowe rynki w czasach kiedy nie tylko zdrowa żywność, ale również ekologia stały się trendi.        

Według planów nowy zakład rozpocznie działalność już w połowie tego roku, a firma poszukuje właśnie pracowników, zachęcając niezwykłym zapleczem socjalnym, nie tylko ze świetnie wyposażoną kuchnią i jadalnią, ale nawet specjalnie zaprojektowanym patio spełniającym funkcję wypoczynkową, wychodząc ze słusznego założenia, że zrelaksowany pracownik, to po prostu dobry pracownik. Co ciekawe w nowym zakładzie produkcyjnym pojawią się również nowoczesne rozwiązania usprawniające pracę. Ciężką pracą fizyczną w magazynie zajmą się … roboty, obsługiwane tylko przez dwóch operatorów systemu komputerowego.            

Opracowanie BC 


Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz