„Otwieramy gospodarkę” – Ruch Narodowy Bydgoszcz rozpoczął zbiórkę podpisów

W sobotę (30 stycznia) na ulicy Mostowej Ruch Narodowy Bydgoszcz rozpoczął zbiórkę uliczną podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Otwieramy gospodarkę”. Proponowana ustawa miałaby wspomóc przedsiębiorców, których firmy nie mogą działać z powodu obostrzeń.

– To bezsensowny naszym zdaniem lockdown, który jest oderwany całkowicie od rzeczywistości. Uważamy, że takie branże jak gastronomiczna, hotelarska, fitness i wszystkie inne, które są w tej chwili obłożone obostrzeniami, mogą normalnie funkcjonować w reżimie sanitarnym – mówił Artur Grygorowicz z Ruchu Narodowego Bydgoszcz. 

– Skoro rząd PiS-u zdecydował się na otwarcie galerii i wszystkich sklepów w galeriach, to uważamy, że w reżimie sanitarnym również można zjeść ciepły posiłek w restauracji czy napić się kawy w kawiarni, czy też pójść potrenować na siłownię lub w hotelu wynająć sobie pokój – dodał. 

– Chcemy, żeby polska przedsiębiorczość nie upadła, żeby polscy przedsiębiorcy nie bankrutowali i nie byli zmuszeni do zamykania swoich działalności. Polski przedsiębiorca ma prawo pracować, ma prawo zarabiać pieniądze i uważamy jako Ruch Narodowy, że w reżimie sanitarnym jest to jak najbardziej możliwe – mówił Grygorowicz.

Do zbiórki podpisów można także dołączyć za pośrednictwem strony otwieramygospodarke.pl.

  • źródło: Zdjęcia: Anna Kopeć
  • artykuł ukazał się w: Tygodnik Bydgoski gazeta i portal w dniu 30.01.2021
  • https://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/otwieramy-gospodarke-ruch-narodowy-bydgoszcz-rozpoczal-zbiorke-podpisow
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz