Opóźni się oddanie do użytku budowanego węzła Porosły na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy

Chodzi o połączenie Trasy Generalskiej w Białymstoku z drogą ekspresową S8. Na razie miejscy urzędnicy jeszcze nie wiedzą, kiedy węzeł będzie ostatecznie gotowy. Kierowców czekają spore utrudnienia.

Pierwotnie węzeł miał powstać we wrześniu, ale wykonawca musi dobudować jeszcze dodatkowe drogi lokalne. To efekt decyzji ministra rozwoju – mówi Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Pod koniec czerwca minister rozwoju wydał decyzję umożliwiającą wprowadzenie zmian w zakresie budowy węzła drogowego w Porosłach. W ramach tej decyzji zostały uwzględnione postulaty mieszkańców i przedsiębiorców, które dotyczyły budowy dodatkowej łącznicy po stronie północnej drogi krajowej nr 8 a także połączenia drogi wojewódzkiej z drogą serwisową po południowej stronie drogi nr 8. Chodzi dokładnie o miejsce, gdzie droga wojewódzka krzyżuje się z powiatową – wyjaśnia Anna Kowalska.

Anna Kowalska dodaje, że wybudowanie nowych dróg lokalnych opóźni inwestycję, ale pozostałe roboty są wykonywane zgodnie z planem.

Prace postępują zgodnie z założeniami, jednak z uwagi na decyzję ministra i wynikającą z niej konieczność wykonania nowych elementów inwestycji termin zakończenia robót ulegnie przesunięciu. Obecnie wykonawca opracowuje harmonogram dodatkowych prac – mówi Anna Kowalska.

Tzw. węzeł Porosły to sieć połączeń na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy trasą S8. Droga będzie łączyć się z trasą wojewódzką nr 676.

Powstają tam m.in. dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, a droga wlotowa od strony Warszawy zostanie połączona też z tzw. Trasą Generalską.

Budowa wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Przed wjazdem do Białegostoku od strony stolicy tworzą często wielokilometrowe korki.

Get involved!

Comments

No comments yet