Ogłoszono przetarg na dokumentację obwodnicy Przemyśla

W Przemyślu ogłoszono przetarg na przedprojektową dokumentację obwodnicy miasta. Ma mieć 20 kilometrów i kosztować ok. 650 mln zł. Powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic.

Trasa nowej obwodnicy najprawdopodobniej będzie biegła od Żurawicy, gdzie zostanie przebudowane skrzyżowanie i powstanie nowy wiadukt. Idąc dalej droga ominie os. Lipowice i w okolicach Ostrowa zepnie się z drogą wojewódzką nr 884. To wstępny zarys tylko fragmentu przyszłej obwodnicy, bo jej projekt dopiero powstanie.

To kolejny już etap przygotowań do powstania nowej drogi. Rok temu jej wpisanie do rządowego programu ogłosił w Przemyślu Mateusz Morawiecki. Wiosną tego roku powstał program inwestycyjny Ministerstwa Infrastruktury, w który wpisano przyszłą obwodnicę. To inwestycja, która upłynni ruch między innymi w kierunku przejścia granicznego w Medyce, ale też nowo powstającego w Malhowicach.

Jak podkreślał w Przemyślu wiceminister Rafał Weber, to jedna z kilku podkarpackich inwestycji realizowanych w ramach rządowego programu Budowy Obwodnic. Ich łączna wartość to 15 mld złotych. To oznacza, że Podkarpacie, nie licząc Via Carpathii, znowu stanie się wielkim placem budowy.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności

https://youtu.be/orFvL7QzArk

2 komentarze do wpisu „Ogłoszono przetarg na dokumentację obwodnicy Przemyśla”

Dodaj komentarz