Oferowane przez niektóre banki „wakacje kredytowe” mogą się okazać pułapką na frankowiczów [18.04.2020 r.]

Ekspert: Wydaje się, że po raz kolejny bank przerzuca całe ryzyko na kredytobiorcę, który – w obliczu trudnej sytuacji finansowej – jest często „postawiony pod ścianą”. Piotr Smoliński / Polska Press

Niektóre banki przy okazji tzw. wakacji kredytowych chcą wpisać do aneksu o przesunięciu spłat klauzulę, która ma im ułatwić w przyszłości ewentualne spory z frankowiczami w sądzie o w sprawach o przewalutowanie kredytów hipotecznych. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada takie zapisy pod kątem ich niezgodności z prawem – wykorzystanie przymusowego położenia kredytobiorcy. Eksperci zwracają uwagę, że 59 proc. Polaków boi się (badanie na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej), że pandemia koronawirusa spowoduje obniżenie ich wynagrodzeń – to, w połączeniu z rosnącym kursem CHF, wybuchowa mieszanka dla budżetów wielu gospodarstw domowych.

Wnioski przesyłane przez niektóre banki, oferujące zadłużonym wakacje kredytowe, mogą w przyszłości utrudnić bądź uniemożliwić roszczenia kredytobiorców i wygranie przez nich sprawy związanej z kredytem w franku szwajcarskim (CHF).

Za: nowiny24.pl

Get involved!

Comments

No comments yet