Ocalić małe szczecińskie firmy i miejsca pracy

Mikro i małe szczecińskie przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa mogą liczyć na finansową pomoc władz miasta. Jak poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek miasto w ramach wsparcia firm i likwidacji skutków kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią przekaże 10 mln zł na fundusz pożyczkowy dla przedsiębiorców.       

Jak powiedział Piotr Krzystek: „By zdobyć na ten cel pieniądze, konieczne będą oszczędności. Te 10 mln niestety musimy znaleźć w budżecie Szczecina, choćby także w rezerwie na regaty The Tall Ships Races, bo taką mamy na 2021 rok. Być może będzie ona musiała być uszczuplona, żeby pomóc małym i mikro firmom”.      

Specjalny fundusz pożyczkowy dla ratowania kondycji szczecińskich przedsiębiorstw ruszy po opanowaniu kryzysu epidemiologicznego i nie jest to jedyna forma wsparcia jakie zaoferował miejski samorząd.      

„Ale już teraz wnioski mogą składać przedsiębiorcy, którzy mogą ubiegać się o odroczenie lub umorzenie podatku od nieruchomości. A także ci, którzy z powodu kryzysu nie są w stanie zapłacić czynszu za lokale użytkowe wynajmowane od miasta” –  zadeklarował prezydent Szczecina”.       
Na podstawie radioszczecin.plhttps://radioszczecin.pl/1,402788,prezydent-szczecina-miasto-przekaze-10-mln-na-po

Oprac. BC

Obraz CentrArredo z Pixabay

Dodaj komentarz